Saçıntı’dan Cüneyt Yüksel’e: Bu belediye başkanın karşısında kim varsa onun yanında yer alacağım

Saçıntı’dan Cüneyt Yüksel’e: Bu belediye başkanın karşısında kim varsa onun yanında yer alacağım
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.05.2023
A+
A-

‘Mandıra Filozofu’ filmiyle geniş kitlelerce tanınan sanatçı Müfit Can Saçıntı davet aldığı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in gösterisini iptal ettiğini açıkladı. Saçıntı, iptale gerekçe olarak sosyal medya paylaşımlarının gösterildiğini belirtti.

Saçıntı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisine “Belediye başkanımız, Müfit Bey’in sosyal medya paylaşımlarını görmüş” denildiğini açıkladı.

Saçıntı Twitter hesabından ayrıntılı bir açıklama yayınladı.

Particilik değil ama siyaset yapıyorum

Saçıntı’nın konuya dair Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle:

Şu an, şu saatte bir ilçe belediyesinin organizasyonuyla sahnede olmam gerekiyordu. Olmadı; evde oturuyorum. Neden olmadı? Neler oldu? Son 6 yıldır sahne gösterileri yapıyorum! Bir tek gün, bir tek belediyenin kapısını çalmadım! Menajerime ve organizatörlerimize kesin tavrımı belirttim; “benim adıma hiçbir belediyenin kapısını çalmayacaksınız! Davet olursa o başka; hangi partiden olursa olsun belediyeler halkın belediyesidir, o belediye başkanı bunu bilse de bilmezlikten gelse de…”

6 yıldır yaklaşık 400 gösteri yaptım. Bunların sadece 10 küsür tanesi belediye gösterisi… Çünkü ben hiçbir belediyenin kapısını çalmadım, sadece az sayıda davete icabet ettim… Belediyeleri de açıkça söyleyim; CHP, AKP, MHP, bir de Tunceli Belediyesi; TKP… Davet eden bunlardı. Parti demişken, partilerden gelen teklifler de olmadı değil! Oldu. Kabul etmedim!

“Sanatçı siyaset yapmaz” zırvasına inandığım için değil! Ben particilik değil ama siyaset yapıyorum! Ben kendimi bildim bileli anti kapitalistim. Benim filmlerim de anti kapitalist filmler! Bunun için kendimce bedel ödüyorum; en basit kapitalist tabirle; “Kardan zarar ediyorum”

Ancak hangi partiden olursa olsun; belediyeler halkın belediyesidir. Bu nedenle belediye logosu ile yan yana gelirim ama parti logosu ile yan yana gelmem! Her neyse, parantez işareti yapmadan açtığım parantezi kelimeyle kapatıyorum!

Trakya’da bir ilçe belediyesi
Üç gün önce Trakya’daki bir ilçe belediyesinden davet aldık. Her konuda anlaştık!

“Belediye başkanımız gösteriden önce bir konuşma yapabilir mi” diye sordular.
“Belediyeler tüm halkın belediyesidir, parti propogandası yapmayacaksa, yapabilir” dedik!
“Emin olun başkanımız parti propagandası yapmayacak” dediler!

Bir tanıtım videosu istediler! Çektim, yolladım. “Belediye başkanımız, belediyenin ismini de geçirebilir mi, diye sordular” şeklinde bir mesaj aldık.

Başkanımız paylaşımlarınızı görmüş
Tam yeni bir video çekmeye hazırlarken yeni mesaj aldık;

“Belediye başkanımız gösteriyi iptal ettiler”
“Sebep?”
“Belediye başkanımız, Müfit Bey’in sosyal medya paylaşımlarını görmüş. Gösteriyi iptal etti”

Çıkan kısmın özeti budur!

Babasının çiftliği sanıyor

Eskilerin dediği gibi; bir belediye başkanın duasıyla var olmadım ki, bedduasıyla yok olayım! O belediye başkanı kaç yıldır var bilmiyorum! Ancak ben 1986’da Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’ndan beri, 1990 Levent Kırca Olacak O Kadar programından beri varım! Bu tür belediye başkanlarının adaletsiz, liyakatsız zihniyetlerini yok etmek için varım! 10 ay sonra yerel seçimler var! Bu belediye başkanın karşısında kim varsa onun yanında yer alıp bu başkana karşı tek kişilik gösteri yapmak istiyorum! 5 kuruş para almayacağım! Çünkü benim derdim para değil; Her vatandaşın parasıyla oluşan belediye bütçesini sadece kendi yandaşlarına yedirmeye çalışan, belediyeyi kendi babasının çiftliği sanan belediye başkanına ders vermek! Bu dersi dert edindim, sevenlerimin desteğini bekliyorum!

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.