Öztrak: Bakanlık konusu gündeme bile gelmedi

Öztrak: Bakanlık konusu gündeme bile gelmedi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.05.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almalarıyla ilgili olarak “Bakanlık konusu gündeme bile gelmedi” dedi

Öztrak, Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında imzalanan protokol metniyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Milletimizin beklediği bu önemli birlikteliğin Saray ve şürekasında ciddi rahatsızlık yarattığını ve bu çerçevede bir dezenformasyon süreci başlattıklarını görüyoruz. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol metni son derece açıktır. Bu nedenle dezenformasyon yapılan konulara ben de açıklık getirmek istiyorum.

“Protokolün dördüncü maddesinde yer alan düzenleme, Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metninde detaylarıyla yer alan maddenin özet halidir. Mutabakat Metnimizin 60. sayfasında yer alan ifadeleri size aynen okuyorum: ‘Seçilmiş yöneticilerin görevlerine bir yargı kararı olmadıkça son verilememesini güvence altına alacağız.’ Millet İttifakı’nın sözü budur. Protokol metninde de, yargı kararı olmaksızın adım atılamayacağı net bir şekilde ifade edilmiştir.

“İkinci konu bakanlık meselesidir. Baştan beri söylüyoruz. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Bakanlar Kurulu’nu Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleriyle yapacağı görüşmeler sonrasında belirleyecektir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın Sayın Özdağ ile görüşmesinde bakanlık konusu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Görüşmenin ana omurgasını kaçakların ve sığınmacıların durumu ile ulusal güvenlik konuları oluşturmuştur.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.