Öztrak: Atama İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapın

Öztrak: Atama İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapın
Yayınlama: 09.05.2022
A+
A-

CHP Sözcüsü Öztrak, İçişleri Bakanının bir partinin Genel Başkanı için sarf ettiği sözlerin kabul edilemez olduğunu ve bunu kınadıklarını belirterek, “Onu oraya atayan kişi artık gereğini yapmalıdır. İçişleri Bakanlığı yapmak yerine siyaset yapan, on parmağında on kara siyasetçilere bulaştırmaya çalışan bu atama bakan haddini fazlasıyla aşmıştır. Görevini yerine getirmeyen bu memur hakkında Saray mutlaka gereğini yapmalıdır” diye konuştu

İçişleri Bakanı’nın “İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya” sözleriyle, “Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır” diyen MHP Genel Başkanı’nın sözlerini boşa düşürdüğünü hatırlatarak, “Sarayın kibirlisi, Sarayın bekçisinden korkmasın. Façası bozulan bekçi, bu sefer bu bakanın görevden alınmasına razı olabilir” dedi.

Saray’ın milleti “şükürsüz” olmakla suçlamasının ardından şürekâsının da millete hakaretlere başladığını kaydeden Öztrak, “TBMM’de İnsan Hakları Komisyonu Başkanı sıfatı taşıyan bir saygısız, milletin tertemiz oylarıyla vekâlet verdiklerine, ağza alınmayacak küfürler etti. Bunlar milleti unuttu. Bunların ne millete, ne de milletin seçtiklerine saygısı kaldı” değerlendirmesinde bulundu.

Bayramda bir AKP Meclis Grup Başkanvekilinin de, kendilerinden olmayanları “Dangalak” ilan ettiğini söyleyen Öztrak, “Millet İttifakı’nın kahir ekseriyetle seçimi kazanacağını gördükçe, bunların kimyaları bozuluyor. Daha önce de, ‘Erdoğan olmasa, biz milletvekilleri olarak birer hiçiz’ sözlerini sarf eden, bayramda da millete ‘dangalak’ diyecek kadar kendinden geçen bu Grup Başkanvekilinin, siyasetteki ağırlığının takdirini tabi ki milletimiz yapacaktır” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl Ağustos ayında “Enflasyon gelecek aydan itibaren düşmeye başlayacak, çünkü faiz düşmeye başlayacak” demesinden bu yana hayat pahalılığının rekorlar kırdığını belirten Öztrak, “Dün Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı. Tüketici enflasyonu 2002 Şubat ayından, üretici enflasyonu da 1995 Mart ayından bu yana, ülkemizde görülen en yüksek seviyesine ulaştı” dedi. Şu an 27-28 yaşında olan gençlerin üç haneli enflasyonla ilk defa bu hükümet zamanında tanıştığını söyleyen Öztrak, “Faiz sebep, enflasyon sonuç safsatasıyla, küresel enflasyon liginde ülkemizi Venezüella, Sudan, Suriye, Zimbabve, Surinam’a komşu yaptılar. ‘AB’ye gireceğiz, ilk 10 ekonomi arasına gireceğiz’ derken, koskoca Türkiye’yi üçüncü dünya liginin dibine düşürdüler” değerlendirmesinde bulundu.

Hükümetin 2018 Haziran’ındaki seçime giderken, Avrupa’ya göz kırpmak için kontrolsüz göçün Türkiye’ye akmasına izin verdiğine dikkat çeken Öztrak, “Avrupa’dan 3-5 milyar Avro koparıp, ülkemizin sinsi demografik istilasına da göz yumdular. ‘Mültecilerin her türlü ihtiyacını karşılıyor, onların Avrupa’ya gelmesinin önüne geçiyoruz. Böylece terör örgütleri Avrupa’ yayılmıyor’ diyen, millete ‘dangalak’ diye hakaret eden edep yoksunları mı akıllıdır? Yoksa 3-5 milyar Avro verip, tüm mültecileri Türkiye’de tutan Avrupa’mı akıllıdır? Bu mültecileri ülkelerine göndermemek için kırk takla atanlar mı akıllıdır? Yoksa, ‘Bu mültecileri evlerine göndereceğim, bunun hesabını da bu yönetimden soracağım’ diyen bizler mi akıllıyız?” diye sordu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.