Öğe kahve içmeye gidecek mi?

Öğe kahve içmeye gidecek mi?
Yayınlama: 01.04.2024
A+
A-

Yerel seçimlerin tamamlanıp Çerkezköy Belediyesini CHP’nin adayı mevcut Başkan Vahap Akay’ın kazanmasıyla birlikte Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin, Başkan Akay’ın kahve davetini kabul edip etmeyeceği merak konusu oldu

31 Mart 2024’te gerçekleşen yerel seçimler sonrasında Çerkezköy, Vahap Akay’la ‘devam’ dedi. Kişisel sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yapan ancak Başkan Akay’ın zaferine dair herhangi bir ibare kullanmayan Öğe’nin, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı hala tebrik için aramadığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Başkan Akay, gerçekleştirdiği bir mitingde “Sen seçimden sonra gel buraları terk etmeden son bir kahve söyleyerek seni öyle uğurlayayım” ifadelerini kullanarak Abdullah Öğe’yi kahve içmeye davet etmişti. Öğe’nin bu daveti kabul edip Başkan Akay’ı ziyaret edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

2019’da KOZUVA ÇAY İÇMEYE GİTMİŞTİ

Öte yandan, 2019 yerel seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etmiş ve sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Allah’ın izniyle 31 Mart günü görevi kendisinden teslim alacağımız Belediye Başkanı Sayın Vahap Akay’ı ziyaret ettik. Sayın Akay’la devir teslim töreninin detaylarını konuştuk.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşıma kendi sosyal medya hesaplarından cevap veren Başkan Akay’da “Allah’ın izni ve milletin oyları ile teslim aldığımız Belediye Başkanlığı görevimizde bugünkü ziyaretçimiz AK Parti İlçe Başkanı Sayın Ümit Kök ve Başkan Adayı Süleyman Kozuva idi. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder 1 Nisan’dan sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak yeniden çay içmeye bekleriz.” demişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından seçimin kaybedeni Süleyman Kozuva, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etmiş ve “Seçimden sonra ya sen çay içmeye geleceksin, ya ben geleceğim’ demiştim. Kısmet bizim çay içmeye gelmemiş yönündeymiş. Bugün biz çay içmeye geldik, sözümüzü tuttuk. Kendisini kahve içmeye bekliyoruz” diye konuşmuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.