Öğe: Çerkezköy’ü Tekirdağ’da örnek ilçe yapacağım

Öğe: Çerkezköy’ü Tekirdağ’da örnek ilçe yapacağım
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

AK Parti Çerkezköy Belediye Başkanı Abdullah Öğe, düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çerkezköy’e dair planlarından bahseden Öğe, “Çerkezköy’ü Tekirdağ’da örnek ilçe yapma projelerimiz hazır” dedi

Toplantıda konuşan AK Parti Çerkezköy Belediye Başkanı Abdullah Öğe şu ifadeleri kullandı:

“LAF ÜRETMİYORUZ, PROJE ÜRETİYORUZ”

“Bugün Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bize tebliğ edilen Belediye başkanlığı adaylığıyla beraber seçim çalışmalarına AK Parti olarak başladık. Dün itibariyle partimizin bize vermiş olduğu seçim çalışmaları programına uyarak seçim çalışmalarına start verdik. Geçen hafta Büyükşehir Belediye başkan adayımız Sayın Cüneyt Yüksel’in açıklanmasıyla beraber sahada olan heyecanı, vatandaşımızın bize karşı olan teveccühünü hep birlikte gördük. Dün Çorlu’da aday tanıtım programı vardı, coşkulu ve heyecanlı bir aday tanıtım programı gördük. Vatandaşlarımızın ilgi ve alakasını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Çünkü bizim söylediğimiz projelerimizi yapacağımıza vatandaşlarımızın inancı tam. Laf üretmiyoruz proje üretiyoruz.

“ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARINI GAYET İYİ BİLİYORUZ”

Çerkezköylü hemşerilerimiz hiç merak etmesinler, biz Cumhur İttifakı kadroları Çerkezköy’ün sorunları gayet iyi biliyoruz. Ben Çerkezköy’de doğdum büyüdüm, burada ekmek yedim. Dolayısıyla buranın sorunları nedir, vatandaşların neye ihtiyacı var daha teşkilatta göreve başlamadan önce bu sorunların ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ve çözüm yollarını da biliyoruz, çözüm yollarına da laf üretmiyoruz gerçekten çözülebilecek projeleri üretiyoruz. Çerkezköy’ü daha mutlu, çocuklarımız için, gençlerimiz için, yaşlılarımız için daha yaşanabilir bir Çerkezköy yapma hayalimiz var.

“İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ÇERKEZKÖYLÜ HALKIMIZDIR”

Önümüzde bir seçim süreci var. Seçim bir propagandadır. Biz propagandayı genel merkezimizin bize verdiği çizgiler dâhilinde yapıyoruz. Bu süreçte eleştiri değil, projelerimiziz anlatmak, Çerkezköy’ü daha yaşanılabilir bir hale getirmek, esnafımızın sorununu, ailelerin sorununu, vatandaşın sorununu onlardan dinlemek. Bizim işimiz gücümüz milletimiz, bizim işimiz gücümüz Çerkezköylü halkımızdır. Biz yapraklarımızı ispat ederek bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

ÇERKEZKÖYLÜLER HAVA ALMAYA SÜLEYMANPAŞA’YA GİDİYOR

Bakın bugün Cumhur İttifakı ve AK Partinin belediyelerinin yapmış olduğu hizmetlere bakın. Çerkezköy’ün hemşerileri biraz hava alalım, biraz gezelim dedikleri zaman Süleymanpaşa’yı tercih ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa’da Belediye Başkanı olduğu dönem Süleymanpaşa’ya yapmış olduğu hizmetleri görmüşsünüzdür. Oradaki hizmetlerin tüm Tekirdağ’a geleceğiniz ben size müjdelemek istiyorum.

“ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARI AZALMIYOR”

Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisinin hizmet verdiği Silivri Belediyesine bakın. Bazen bir hava almak isteyen vatandaşlarımız Silivri’ye gidip bir havasını almak için Silivri’de gidiyoruz. Orada son beş yılda neler yapıldığına hep birlikte şahit olduk. Çerkezköy göç alan bir bölgemiz, göçle birlikte Çerkezköy’ün sorunları azalmıyor, hizmetin de yetersizliğinden dolayı Çerkezköy daha yaşanılabilir bir hale gelmiyor. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, ailelerimiz için Çerkezköy’ün daha yaşanılabilir bir hale getirmek bizim boynumuzun borcudur. Çünkü Çerkezköy’ü Tekirdağ’da örnek ilçe yapma projelerimiz hazır. Günü ve zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

“TRAFİK VE TRAFİĞİN YARATTIĞI OTOPARK SORUNU VAR”

Çerkezköy’ün şuanda gittikçe kronikleşen bir trafik sorunu var. Trafik ve trafiğin yarattığı otopark sorunu. Bu sorunu profesyonelce, matematiğiyle, hesabıyla, kitabıyla halledilmesi gereken bir sorun. Yoksa bu problemler 3 ayda 5 ayda tekrar soruna dönüşüyor. Onun için bizler bu projeleri hayata geçireceğimize sizlerin huzurunda Çerkezköylü hemşerilerimize söz veriyoruz.

“GEREKİRSE BAKANLIKLARIN KAPISINDA YATACAĞIZ”

Büyükşehir çok büyük bir nimettir. Büyükşehir’in projelerini Çerkezköy’e getirmek, Büyükşehir’in kaynaklarıyla yapılacak işler de var. Ayrıca büyük sorunları çözmek hükümet yatırımlarını Çerkezköy’e getirmeyi mecbur kılıyor. Bunları bizim hem Çerkezköy Belediyesinin yapabileceği hem de Büyükşehir Belediyesinin yapabileceği hem de hükümetin projeleri olarak hayata geçirmemiz gerekiyor. Buna biz aracılık edeceğiz. Gerekirse bu hizmetlerin buraya gelmesi için bakanlıkların kapısında yatacağız. Belki de gidip Büyükşehir’in kapısında yatacağız. Büyükşehir zaten Çerkezköy’ün sorunlarının neler olduğunu biliyor. Onları buraya kazandıracağız.

DAHA ÇOK YEŞİL ALAN VURGUSU

Yani ilk olarak trafik ve gerçek otopark projeleri başlayacak. Daha önce birçok otopark projeleri söylendi ama bunların birçoğu hayata geçilmedi. Verimli yerleri vatandaşlarımızın daha çok nefes alabilecek daha doğal daha çok yeşil alanları hızlı bir şekilde hayata geçirmek gerekiyor. İnsanların Çerkezköy’den başka bir yere gidip hava almak değil, Çerkezköy’de durduğu zaman o alanlarda mutlu olabilecekleri alanların olması gerekiyor. Bu da projelerimizden bir tanesi.

EK HİZMET BİNALARI SÖZÜ

Çerkezköy’ün merkezde olan yoğunluğunu diğer mahallelere de belediyenin ek hizmetleri olarak hayta geçirerek bu yoğunlukları azaltmak gerekiyor. Örnek veriyorum Kızılpınar’daki vatandaşlarımızın bir fatura ödemek için Çerkezköy’e gelip hem zahmet çekmesini hem cebinden yol parası çıkmasını hem de zaman kaybetmesini istemiyoruz. Bunun için oralara ek hizmet binalarıyla bu yoğunluğu azaltacağız. Çerkezköy’ü daha yaşanabilir projelerle daha mutlu daha güzel bir şehir yapacağız inşallah.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.