Öğe: Çerkezköy’de çocukların ayağı toprağa değecek

Öğe: Çerkezköy’de çocukların ayağı toprağa değecek
Yayınlama: 28.03.2024
A+
A-

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, çocukların doğa ve tarımsal faaliyetlerden uzak büyümelerini önlemek ve üretime katkı sağlamaları amacıyla “Toprak Projesini” hayata geçireceklerini söyledi.

Şehirlerin giderek betonlaştığı ve tarım alanlarının azaldığı günümüzde çocuklar da bu olumsuzluktan paylarını alıyor.

Fabrikaların giderek arttığı ve hızlı sanayileşmenin yaşandığı Çerkezköy’de çocuklar giderek topraktan ve tarımsal faaliyetlerden uzaklaşmaya başladı.

“ÇOCUKLAR DOĞA VE TARIMSAL FAALİYETTEN UZAK KALMAYACAK”

Çerkezköy’de yaşanan tüm sorunlara ilişkin projeler hazırlayan Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, çocukları da unutmadı.

Bu konuda “Toprak Projesini” hazırlayan Öğe, projeye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde tarım alanlarının şehirleşmeyle birlikte azalması sebebiyle modern tarım teknikleri uygulanmaya başlanmıştır. İlçemizde yaşayan çocuklarımızın doğa ve tarımsal faaliyetlerden uzak olarak büyümelerinin, üretim yapmaktan uzak bir nesil olmaktan uzaklaştırmak ve modern tarımın sürdürülebilirliği için Toprak Projesi’ni hayata geçireceğiz.”

Öğe, geleceği teslim edeceğimiz çocuk ve gençlerin sağlıklı, doğayla iç içe yaşayabilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Çocuk ve gençlerin teknolojik gelişmeleri takip ederken bir taraftan da tarımsal faaliyette bulunup üretime katkı sağlamalarının önemli olduğunu vurgulayan Öğe, “Çerkezköy’de çocuklarımızın geleceğe güvenle bakabileceği, sağlıklı, doğayla iç içe yaşayabileceği bir ortam hazırlamak için çalışacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.