Nuh Nuhoğlu: Sağ seçmenden de çok büyük bir oy alacağım

Nuh Nuhoğlu: Sağ seçmenden de çok büyük bir oy alacağım
Yayınlama: 04.04.2023
A+
A-

Klişe TV Seçim Özel programına konuk olan CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Nuh Nuhoğlu, “Kutuplaştırmayı kırmaya çalışıyoruz. Çünkü halkın kendisi arasında bir sıkıntı yok. Ben inanıyorum ki, sağ seçmenden çok büyük bir oy alacağım.” dedi.

Gazeteciler Alper Karahan ve Kadir Kıldıze’nin sunduğu Klişe TV’nin 3 Nisan Pazartesi günkü konuğu, CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Nuh Nuhoğlu oldu. Nuhoğlu, programda merak edilenleri yanıtlarken AKP’den CHP’ye geçiş sürecini de anlattı.

“YAPTIKLARIYLA, SÖYLEDİKLERİ AYNI OLMAYINCA AYRILDIM”

AKP’den ayrılış nedenini anlatan CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Nuh Nuhoğlu, “Siyasette insanın fikirleri, düşünceleri değişebiliyor. Siyaset takım tutar gibi yapılmamalı. Her partinin tüzüğünde, ülkenin en iyi şekilde olması için yapılacak çalışmalar yer alır. Eğer siz bu tüzüklerin dışına çıktıysanız, bizleri aldattıysanız yazıklar olsun. Ben AKP’deyken bunları dile getirdim. Daha sonra orada siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını fark ettim ve görevimi bitirince istifamı verdim. 2001 krizinde burada değildim. Yeni gelen iktidar merkez sağ gibi görünüp, ekonomiyi düzeltmek için yola çıktığını söylemişti. Ben de buna inandım. Yaptıklarıyla, söyledikleri aynı olmayınca da istifa ettim. AKP’ye gönül vermiş arkadaşlarımızdan istifa edince hiçbir saygısızlık görmedim. Bu kolay değildir. Bir partiyi değiştireceksiniz ama sevgisini ve saygısını yitirmeyeceksiniz. Bu benim için başarıdır. Partiyi değiştirdim evet, şartlar o şekildeydi öyle oldu.” dedi.

“CHP’NİN OYU 100 İSE BEN 115’E ÇIKARACAĞIM”

Milletvekili adayı gösterildiği takdirde CHP’nin oylarını artıracağını belirten Nuh Nuhoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belli bir oyu var. Bizim, karşı taraftan oy almamız lazım. Sonuçta oradan gelecek bir oy, bizim iki oyumuza denktir. İnsanlar Cumhuriyet Halk Partisi’ne eskisi gibi bakmıyor. Sağ görüşlü bir vatandaşa CHP bir öcü gibi tanıtılmış. Buraya geldiklerinde, komşuluk ilişkileri kurduğumuzda partiye olan sempatileri de artıyor. Kutuplaştırmayı kırmaya çalışıyoruz. Çünkü halkın kendisi arasında bir sıkıntı yok. Ben inanıyorum ki, sağ seçmenden çok büyük bir oy alacağım. En azından kendi bölgemde bunu sağlayabilirim. Dernekçilik de yaptık, ticaret de yaptık, siyaset de yaptık. CHP’nin oyu bu bölgede 100 ise ben 110’a, 115’e çıkaracağıma inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

“AKP’DEN ÖNCE CHP’DE MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURUM VARDI”

AKP’de siyasete başlamadan önce, CHP’ye de başvurduğunu söyleyen Nuh Nuhoğlu, “Ben AKP’de meclis üyeliği yaptığım süreçte Ergene ilçe oldu. Ergene benim kendi bölgemdi, bilindiğim ve güçlü olduğum bölgeydi. Normal şartlarda meclis üyeliğim bittiğinde görev yapmayacaktım. Oy aldığım insanlar beni görevime devam etmem konusunda teşvik etti. Rasim Yüksel ve vekillerimiz, beni partilerinde siyaset yapmam için ikna etti. Onların desteğiyle siyasete Cumhuriyet Halk Partisi’nde devam etme kararı aldım.

AKP’de meclis üyeliği yapmadan önce Cumhuriyet Halk Partisi’nde meclis üyeliği için başvurum vardı. CHP’de bir yerlere gelmek gerçekten zaman alıyor. AKP’de siyaset yapmayı bilinçli bir şekilde planlamadım. Şartlar öyle gelişti. Şöyle de bir durum var, insanlar karşılıklı güven ve samimiyete inanıyor. Siz o insanlara güven ve samimiyet vermediğiniz sürece ister A partisi olsun, ister B partisi olsun oy vermiyor.” dedi.

“MEHTAP İLE KARŞILIKLI BİR SAYGISIZLIĞIMIZ OLMADI”

CHP Ergene İlçe başkanlığının olaylı kongresi hakkında da açıklamalarda bulunan Nuhoğlu, şunları söyledi: “Kıymetli dava arkadaşım Mehtap’ı çok severim. Kendisi ile parti içi yarışmış olabilirim ama, yarış bitmiştir. Kendisini hiçbir zaman tehdit etmedim. Ancak bazen şöyle bir şey olabiliyor; siz bir taraf olduğunuzda bazı kişiler başkandan çok başkancılık yapmak istiyor. Bazı taraftarlar iyilik yaparken, size zarar veriyor. Benim adıma, Mehtap Hanım’a asla böyle bir şey yapılmamıştır. Bugüne baktığımızda böyle bir durum söz konusu değil. Mehtap Hanım bana ilçe başkanı olup olmayacağımı sordu, o zaman niyetim yoktu. Daha sonra çevremin desteği ve halkın talebiyle ilçe başkanlığına soyundum. Toplum beni öne attı, ben de yürüdüm. Üyelerin baskısını kıramadım. Mehtap’a söylediğimi yutmuş oldum. Yine de karşılıklı bir saygısızlığımız olmadı.”

“HER BÖLGEDEN BİR ADAY OLSA FAYDALI OLABİLİR”

Son olarak Tekirdağ’ın her bölgesine bir vekil adayı tayin edilmesinin doğru olacağını söyleyen Nuhoğlu, “Tekirdağ artık 1 milyon 100 bin nüfusa gelmiş bir büyükşehir. Saray, Çerkezköy, Kapaklı bir bölge gibi görünüyor. Ergene, Çorlu ve Muratlı bir bölge gibi görünüyor ve diğer ilçeler de farklı bir bölge görünüyor. Bugün her bölgeden tek bir aday olsa daha faydalı olabilir. Süleymanpaşa lobisi, hem iktidar partisinde hem muhalefet partisinde var. Bu durum hem en eski ilçe olmasından, hem de merkezin orada olmasından kaynaklanıyor.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.