Ne etti bu Ahmet Gürakar sana Sayın Yüksel?

Ne etti bu Ahmet Gürakar sana Sayın Yüksel?
Yayınlama: 11.11.2021
A+
A-

Süleymanpaşa’nın AKP’li Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ahmet Gürakar isimli belediye çalışanını tam üç kez işten çıkardı. İşten her çıkarıldığında hukuki yollara başvurarak işe iade hakkı kazanan Gürakar, Başkan Yüksel’in davranışına sosyal medyadan tepki gösterdi.

30 Mart 2019 seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı olan AKP’li Cüneyt Yüksel, ‘kimsenin ekmeği ile oynamayacağım’ demesine rağmen Ahmet Gürakar isimli Belediye çalışanını tam 3 kez işten çıkardı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

30 Mart 2019 seçimlerinin ardından Belediye Başkanı olan AKP’li Cüneyt Yüksel, göreve geldiği günden bu yana Belediye çalışanı Ahmet Gürakar’ı tam 3 kez işten çıkardı. Her işten çıkarıldığında hukuki yollara başvurarak işe iade hakkı kazanan Gürakar, yaklaşık üç yıldır yaşadığı olaylara sosyal medyadan tepki gösterdi. Gürakar, şahsi Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“Bilgilendirme!

Süleymanpaşa Belediyesi ile yaşadığım süreci çoğunuz biliyorsunuz. Kısaca hatırlatmak gerekirse 2014 yılında başladığım görevimde kimseyi işten çıkarmayacağının sözünü defalarca veren Cüneyt Yüksel tarafından 2019 yılında eşimle birlikte çıkarılmıştım. Ardından mahkeme kararı ile işime iade edilmiştim. Birçok sürgün ve baskının ardından 2020 yılı sonunda kimseyi işten çıkarmayacağının sözünü defalarca veren Cüneyt Yüksel tarafından ikinci kez işten çıkarılmıştım.

2021 yılı ekim ayında yanı yaklaşık 1 ay önce mahkeme kararını verdi ve bir kez daha işime geri dönmeye hak kazandım. 2 kasım tarihinde tekrar çalışmaya başlamıştım ki 9 kasım da yine kimseyi işten çıkarmayacağının sözünü defalarca veren Cüneyt Yüksel tarafından üçüncü (3.) kez işten çıkarıldım.

Diyeceklerim bu kadar, “Şimdilik” …”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.