Partisi Tekirdağ’da vekil çıkaramayan Bütün: Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz

Partisi Tekirdağ’da vekil çıkaramayan Bütün: Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.05.2023
A+
A-

14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ’dan vekil çıkaramadı. Seçimleri değerlendiren MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, “Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz” dedi.

Bütün, 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdiği açıklamasında şu sözlere yer verdi: “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 13.Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri Türk siyaseti ve demokrasisi açısından tarihi bir nitelik taşımaktadır. Bu kapsamda Türk milleti bütün dünyaya demokrasi dersi vermiş, haksız iddiaları, hayasız imaları ve temelsiz ithamları boşluğa düşürmüştür. Aziz milletimiz irade hürriyetine sahip çıkmıştır. Seçimler şeffaf, dürüst ve hukuk ilkeleri çerçevesinde yapılmıştır. Türkiye’nin ileri ve yüksek demokrasi standardına ulaştığı taraflı tarafsız herkesin üzerinde ittifak sağladığı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır. Seçimlere katılım takdir edilecek düzeyde gerçekleşmiştir.

“28 MAYIS’TA DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK”

Cumhur İttifakı Türkiye genelinde meclisin çoğunluğunu alarak, seçimin kazanını olmuş, meclis çoğunluğunu almıştır. 13.Cumhurbaşkanlığı seçimi YSK nın açıklaması neticesinde 2.tura kalmış 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacaktır. 28 mayısta yine bir demokrasi şöleni olacak, vatandaşımızın teveccühü ile 13.Cumhurbaşkanı seçilecektir.

“BİZ POLİTİKACI DEĞİL BİR DAVANIN TAKİPÇİLERİYİZ”

Kapaklı ’da Cumhur ittifakı Tekirdağ’ın 11 ilçesinde en yüksek oranla kazananı olmuş fakat milletvekili dağılımında Tekirdağ’da partimiz milletvekili çıkaramamıştır. Alparslan Türkeş Bey’in dediği gibi “Sandıktan bize tek bir oy dahi çıkmasa; İslam’dan, İnsaniyetçilikten, Türk’çülükten asla vazgeçmeyiz… Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz. Seçim sürecinde Kapaklımızda ziyaret ettiğimiz, bizlere kapılarını açan STK’larımıza, derneklerimize, sendikalarımıza, kooperatiflerimize, esnaflarımıza, pazarcılarımıza, vatandaşlarımıza misafirperverlikleri ve hoş sohbetlerinden dolayı müteşekkiriz.

Seçim süresi boyunca büyük bir gayretle çalışan MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyelerime, MHP Kapaklı Belediyesi Meclis Üyelerime, Ülkü Ocakları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Mahalle sorumlularımıza, Sandık görevlilerimize, Ülküdaşlarımıza, Gönüldaşlarımıza, bazı odakların kalemşörlüğünü yapan anketöreristlerin sonuçlarına ve attığınız oylar boşuna gidecek diyenlere inat “Bir oyum var o da MHP ye helal olsun.” diyerek sandıkta tavrını koyan tüm seçmenlerimize teşekkür ederim.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.