Meclise Gökay Keleşoğlu başkanlık etti

Meclise Gökay Keleşoğlu başkanlık etti
Yayınlama: 02.02.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısının ilk oturumu Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katılımı ile yapıldı

Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Gökay Keleşoğlu’nun başkanlık ettiği şubat ayı meclis toplantısının ilk oturumuna katılarak bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ”Tüm Çerkezköylülere 2023 yılının güzellik, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bol bol yağmur, kar yağsın ve her şey gönlünüzce olsun” dedi.

YAPILAN YATIRIMLARI ANLATTI

Çerkezköy’e Büyükşehir Belediyesi olarak son 9 yılda 475 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ve bunun 308 milyonunun Büyükşehir Belediyesi, kalan kısmının ise TESKİ’nin yatırımı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yapımı devam eden Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının Mart ayı sonu gibi tamamlanacağını, Kavak Dere arkasındaki alanın rekreasyon ve park alanı olarak düzenleneceğini, Atatürk ve Öztrak Caddesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’nin çok kısa sürede tamamlanacağını, Tepe Emlak Konutları-Çevre Yolu Bağlantı Projesi’nin birinci aşamasının bittiğini ve ikinci aşama çalışmalarının sürdüğünü, Bağlık Viyadüğü çalışmalarının da kısa sürede biteceğini açıkladı.

1.2 MİLYARLIK YATIRIMA İHTİYAÇ VAR

Çerkezköy’ün yerel yönetimler dışında devlet yatırımlarına da ihtiyacı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bunun için parti ayrımı gözetmeksizin herkesin bir araya gelerek taşın altına elini koyması gerektiğini ve Tekirdağ’ın siyasi gücünün kullanılması gerektiğini belirterek, “Çerkezköy’ün 1 milyar 200 milyonluk altyapı ihtiyacı var. Tekirdağ genelinde ise 8.3 milyarlık kaynağa ihtiyaç var. Bununla ilgili dosyalarımız hazır, müracaatlarımızı yaptık. Ama sonuç alamadık. En sonunda Cumhurbaşkanımızdan randevu istedim. Verirlerse dosyalarımız ile ona gideceğim. İkna edeceğimi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANINIZA SAHİP ÇIKIN”

“Çerkezköy’ü çok seven, kentine hizmet etmek için Büyükşehirde zaman zaman benimle bile ters düşen bir Belediye Başkanınız var. Ona sahip çıkın, destek olun ve önünü açın” diyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, daha sonra meclis üyelerinin sorularını cevapladıktan sonra Meclis toplantısından ayrıldı.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ayrılmasının ardından Belediye Meclisi’ndeki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. İlk olarak Belediye Meclisi’nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.01.20223 gün ve 55702 sayılı Veliköy, Kızılpınar ve GMKP Mahallelerinde gerçekleştirilen trafo alanlarına ait plan değişikliğine yönelik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı inceleme raporu konulu müzekkeresi görüşülerek İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne havale edildi.

İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Daha sonra gündemin ikinci maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 55872 sayılı Belediye hisseleri hakkındaki müzekkeresi incelenerek 6 adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 25872 sayılı terkin hakkındaki müzekkeresinin de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 55876 sayılı sistem kurulumu izin talebi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Çerkezköy Belediye Meclis gündeminin beşinci maddesinde yer alan Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlar ile kayıt altına alınması hakkındaki talebin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Çerkezköy Tarımsal ve Kimyasal Ürünler Üretim Satış Pazarlama A.Ş.’nin 26.01.2023 gün ve bila sayılı sermaye artırımı hakkındaki dilekçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na, Halk Ekmek Gıda San. ve TC. A.Ş.’nin yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulu’nda Çerkezköy Belediyesini temsil etmek ve oy kullanmak için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a yetki verilmesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Belediye Meclis gündeminin son maddesi olan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün muhtelif parsellerdeki plan notlarına ilave maddeler eklenmesi hakkındaki yazısının görüşülüp, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Çerkezköy Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısının birinci oturumu sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.