Mandalı’dan adaylık sinyalleri, Karaağaç Mahallesi sakinleri ile buluştu

Mandalı’dan adaylık sinyalleri, Karaağaç Mahallesi sakinleri ile buluştu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2022
A+
A-

2004 – 2019 dönemi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Karaağaç Mahallesi sakinleri ile kahvaltı programında bir araya geldi. Programda konuşan Mandalı, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olacağına dair sinyaller verdi.

Mandalı Restoran’da gerçekleşen kahvaltı programında konuşan İrfan Mandalı, yerel ve genel siyaseti değerlendirdi. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in geride bıraktığı 4 yıllık görev sürecinde yanlış politikalar izlediğini ve belediyeyi borç batağına sürüklediğini iddia eden Mandalı, “Bu arkadaşımız beni tekrar aday olmaya zorluyor.” dedi.

“KAPAKLI’NIN NÜFUSU 200 – 300 BİNE KADAR ÇIKABİLİR”

Kahvaltı programında konuşan İrfan Mandalı, “Karaağaç bizim göz bebeğimizdi. İlk aldığımızda 8 bin nüfusu vardı, şu anda 15 bin nüfusa gidiyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı’nın imzasıyla İkitelli OSB de bölgeye kurulması planlanıyor. Yani Karaağaç ilçe olma yolunda ilerliyor. Kapaklı’nın nüfusu ise önümüzdeki yıllarda 200 – 300 bine kadar çıkabilir. Bu nedenle ilçenin iyi yönetilmesi elzem olmuştur.” dedi.

“ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARACAKMIŞ GİBİ VAATLER VERDİ”

Geçtiğimiz dönemki yerel seçimleri değerlendiren Mandalı, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Birileri geçen seçim sanki şapkadan tavşan çıkaracakmış gibi vaatler verdi. İnsanların zaaflarından faydalanarak, kimine iş vaadinde bulunarak, kimilerine olmayan makamı vaat ederek belediyeyi aldı.

“BELEDİYE KASASINA 200 MİLYON TL PARA GİRDİ, 400 MİLYON TL BORÇ VAR”

Son dönemde tüm asfalt işlerini toplam 13 milyon TL’ye ihale etmiştik, ancak bunu mühürlettiler. 13 milyon TL tutacak asfaltı 90 milyon TL’ye yaptılar ve belediyenin çöküşü başladı. Bu arkadaşlarımız hem belediyeciliği bilmiyordu ve zarara bulaştılar. Belediyeye ait yerleri sattılar, hızlı tren hattından gelen kamulaştırma bedellerini sattılar ve belediyeye 200 milyon TL para girdi. Ancak bu gelire rağmen kayda değer bir icraat yok. Yine de buna rağmen 400 küsür milyon TL borç var. O kadar yer satılmasına rağmen bu borç var.

“İCRAAT DEĞİL, SÖMÜRÜLEN BİR BELEDİYE OLDU”

Geçtiğimiz seçimlerde belediyemizde 300 küsür personel çalışıyordu. Bu arkadaşlarımız yerel seçimlerde tanıdıklarım, akrabalarım iddiaları ile personelin fazla olduğunu söyledi. Geriye dönüp baktığımızda 4 yılda belediyenin personel sayısı 650’ye çıktı. Bu eleman sayısının 200’ü bankamatikçi. Sizin verdiğiniz vergiler çarçur olmaya başladı. Her ay 2-3 milyona yakın bir maaş ödeniyor. Belediye artık icraat belediyesi değil, sömürülen bir belediye oldu.

“HAYBEYE MAAŞLAR VERİLİYOR”

KENTAŞ adında bir firma kurdular. Eski AKP İlçe Başkanı, belediye meclis üyeleri bu şirkete dolduruldu. Ahbap çavuş ilişkileri oluştu. Bir anda bu şirketten de haybeye maaşlar verilmeye başlandı. Belediyenin tüm işleri bu şirkete verilmesine rağmen, bu şirket de kar etmiyor. Ortalama 3 milyon civarında bir para bu şirketle buharlaşıyor. Belediye hiçbir icraat yapmadan aylık 5-6 milyon TL para tüketiyor. Bu tutarlara birçok yatırım yapılabilir.

“BENİ ADAY OLMAYA ZORLUYOR”

Mart ayı itibariyle arkadaşımızın dördüncü yılı bitiyor. Bu kadar borç var ve Karaağaçlılara sormak istiyorum, herhangi bir faaliyet gördünüz mü? Sağlık Ocağı yeri vardı, yıktılar değil mi? Bunlar yapmaya değil, yıkmaya geldi. Bu basiretsizlikle bu arkadaşımız beni tekrar aday olmaya zorluyor.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.