Kuru: Emeklerimizi Mor Liste’de birleştirelim

Kuru: Emeklerimizi Mor Liste’de birleştirelim
Yayınlama: 27.05.2024
A+
A-

CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Mevcut Başkanı Duygu Kuru, gerçekleşecek olan genel kurul için adaylığını açıkladı. Seçime Mor Liste’yle katılacak olan Kuru,  “Gelin emeklerimizi mor listede birleştirelim, umutlarımızı büyütelim” ifadelerini kullandı

CHP Kapaklı İlçe Başkanlığı binası önünde açıklamasını yapan CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Duygu Kuru şu ifadeleri kullandı:

“Sayın İl Başkan Yardımcım, Sayın İlçe Başkanım, Sayın Gençlik Kolu Başkanım, Sayın Meclis Üyelerim, Değerli Cumhuriyet Halk Partili ailem, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş kıymetli dostlarım, basınımızın güzide temsilcileri, kısacası yol arkadaşlarım… Hepiniz hoş geldiniz.

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanıyan modern dünyanın kapılarını aralayan Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını bize sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, parti büyüklerime ve emekçi yol arkadaşlarıma sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Sizlere ‘yol arkadaşlarım’ diyorum. Çünkü bir çoğunuzla emek mücadelesi için yürüdüğüm yolda tanıştık. Sizler de beni çaldığım kapılarda, alanlarda, sokaklarda tanıdınız. Her haklı haykırış için omuz omuza ve yan yana yürüdük. Hemşerilerimizin gönüllerinde bulunduğumuz yerin en büyük makam olduğunu bilerek güzel Kapaklı’mızın güzel insanları için çalışıp ter döktük.

Bu sebeple bugün burada olan herkesin huzurunda öncelikle gece gündüz demeden özveriyle çalışan emekçi kadın örgütüne; örgütlü mücadelenin içerisinde yer alan başkanlarım ve partimizin tüm yöneticilerine teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum.

Ben Duygu Kuru… Üreten, emek harcayan Kapaklı’da arşınladığımız sokakların, çaldığımız kapıların şahitliğinde davanın inancıyla, altı okun sevdalısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, başı dik yürüyen tüm kadınlar adına Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Kadın Kolları Başkan Adaylığımı ilan ediyorum.

Atanarak geldiğim göreve seçilerek devam etmek için emeğimi sırtıma alarak çıktığım bu yolda güçlü örgütümün takdir ve güvenine layık gören herkesin oyuna talibim.

‘Emek en yüce değerdir’ diyerek ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kalıplara sokmadan, farklılıklarımızla bir arada olarak güçleneceğiz.

Biz birlikte güçlüyüz. Gelin emeklerimizi mor listede birleştirelim, umutlarımızı büyütelim. Ekip arkadaşlarımla birlikte adımlarımıza adım katacağımızın sözünü vererek bugün yanımda olduğunuz, desteklerinizi esirgemediğiniz, bana güç verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Saygı, sevgi ve selamlarımla…”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.