“Kumpastan kurtulmaları bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir”

“Kumpastan kurtulmaları bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir”
Yayınlama: 04.03.2024
A+
A-

Hürriyetçi Eğitim Sen Merkez Disiplin Kurulu ve Tekirdağ İl Başkanı Tuğrul Selimoğlu, “Hürriyetçi Eğitim Sen üyesi olmamalarına rağmen hiçbir hesap yapmadan her türlü desteği verdiğimiz başta eski Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş başta olmak üzere okul müdürü arkadaşlarımızın bu kumpastan kurtulmaları bir sendikacı ve eğitim yöneticisi olarak bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir.” dedi.
+
Hürriyetçi Eğitim Sen Merkez Disiplin Kurulu ve Tekirdağ İl Başkanı Tuğrul Selimoğlu, Çerkezköy eski İlçe Mili Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün görevden alınma sürecine de vurgu yaparak, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“SUÇSUZ OLDUKLARI BELİRLENDİ”

Selimoğlu, “Çerkezköy Eğitim Birsen İlçe Başkanlığının ve sendika üyesi olan birkaç okul müdürünün girişimleri ile geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında Çerkezköy eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş başta olmak üzere 10 okul müdürü hakkında idari soruşturma başlatılmıştı. İdari soruşturma sonucunda “görevi kötüye kullanma” suçu ile savcılığa sevk edilen ve haklarında dava açılan arkadaşlarımız hakkında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi kararını açıkladı. İlgili kişilerin suçsuz oldukları belirtilen karar, itiraz yolu da kapatılarak kişilere bildirildi.  Beklenen adaletin er geç tecelli edeceğine inanan bir avuç eğitim yöneticisi, sendikacı ve gazeteci bu konuyu daha soruşturma süreci boyunca gündeme taşıyarak yapılanın bir linç kampanyası olduğunu gerek sosyal medya gerekse basın açıklaması yolu ile gündemde tuttuk. Hürriyetçi Eğitim Sen üyesi olmamalarına rağmen hiçbir hesap yapmadan her türlü desteği verdiğimiz başta eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş başta olmak üzere okul müdürü arkadaşlarımızın bu kumpastan kurtulmaları bir sendikacı ve eğitim yöneticisi olarak bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir. Sendika başkanından şube müdürü ve okul müdürüne, güç zehirlenmesi yaşayan bir güruh tarafından, inançlı ve itikatlı insan duvarı yerle yeksan edilerek, “görevi kötüye kullanma” başta olmak üzere birçok konuda suçladıkları arkadaşlarının kul haklarına girerek, tepeden tırnağa kokuşmuşluğun, iğneden ipliğe iğrençliğin resmen kitabı yazıldı. Umarım bu talihsiz durumdan ders çıkarılmış olunur ve ilçemizde bu tip hadiseler bir daha tekerrür etmez. Gerek şikayet gerek soruşturma süreci boyunca kendilerini sahada göremediğimiz gibi bir basın açıklaması yaparak üyesi okul müdürlerinin arkasında durma cesareti gösteremeyen Tes Tekirdağ şube başkanını, konu sonuçlandıktan sonra basın açıklaması yapar durumda görmeyi de abesle iştigal görmekteyiz. Ankara’nın göbeğinde katledilen üyesinin taziyesine dahi gidemeyen bu sendikamsı yapının yöneticilerine cenazesine dahi gidemedikleri Ozan Arif’in dörtlüğünün ilk iki satırı tam bir cevap niteliğinde: Allah için biri gerçeği görüp, Dökmedi zehirin tasını kırıp, Üstelik zehiri süngüye sürüp, Ne tuhaf değil mi bala kıydılar” ifadelerine yer verdi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.