Kültür – Sanat Akademisi’nin 2. dönemi tamamlandı

Kültür – Sanat Akademisi’nin 2. dönemi tamamlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi Kültür-Sanat Akademisi 2022-2023 Yılı 2. Dönemi tamamlandı. Görsel Sanatlar alanında çocuk kursiyerlerin hazırladığı çalışmalar, açılışı yapılan sergide beğeniye sunulurken; İşitsel Sanatlar alanında çocuk kursiyerlerde seslendirdikleri eserlerle kulakların pasını sildiler

BİN 537 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kültür ve Sanat Akademisi’nin dönem sonu sergisi açılışı ve müzik dinletisi etkinliklerine Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Gülten Altay, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Levent Yıldırım, Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Görsel Sanatlar Çocuk Kursiyerlerinin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Gülten Altay, “2020 yılında başlattığımız Kültür-Sanat kurslarımızda şu ana kadar bin 537 kursiyerimize eğitim verildi. Akademimiz bünyesinde bu dönem, piyano, keman, gitar, bağlama, yağlı boya, kara kalem, dekoratif ahşap süsleme, robotik kodlama, çini, makrome, yaratıcı resim ve yaratıcı drama branşlarında, çocuk ve yetişkin olmak üzere 450 kursiyerimiz kurslarını başarıyla tamamladılar” dedi.

BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR

Çocuklar için kültür, sanat ve eğitim alanlarında fırsat eşitliğinin en büyük destekçilerden biri olan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden Başkan Vekili Gülten Altay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu vesile ile bizlerin böyle güzel ve anlamlı etkinliklerde buluşmasına vesile olan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, eğitmenlerimize, kursiyerlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.”

PERFORMANLARI İLE BÜYÜLEDİLER

Belediye Başkan Vekili Gülten Altay’ın konuşmasının ardından katılımcılar sergiyi dolaşarak birbirinden güzel el emeği göz nuru çalışmaları incelediler. Sergi açılışının ardından İşitsel Sanatlar Çocuk Kursiyerlerinin müzik dinletisi etkinliği başladı. Etkinlikte 45’e yakın kursiyer piyano, keman, gitar ve bağlama ile birbirinden değerli eserleri seslendirdiler. Katılımcılara müzik ziyafeti sunan kursiyerler, performansları ile büyük alkış aldılar.

“AKM, KÜLTÜR VE SANATLA DOLMUŞ”

Müzik dinletisi sonunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Gülten Altay, “Atatürk Kültür Merkezi yaklaşık 3 yıldır faaliyette. Bu binanın yapılmasından duyduğumuz mutluluğu defalarca dile getirmiştik. Ancak bu akşam yine gördük ki bu güzel binanın içi gerçekten kültür ve sanatla dolmuş. Çocuklarımızın, kursiyerlerimizin güzel performanslarıyla, kültüre ve sanata dair yapılan yatırımların, emeklerin karşılığını görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kursiyerlerimize, eğitmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Daha güzel gecelerde buluşmak dileğiyle, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” açıklamalarında bulundu. Kültür-Sanat Akademisi öğretmenlerine çiçek vererek tebrik eden Başkan Vekilimiz Gülten Altay program sonunda katılım belgeleri verilen kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.