Küçükbaş 2.500 TL, büyükbaş kurbanlıklar 30 bin TL’den başlıyor!

Küçükbaş 2.500 TL, büyükbaş kurbanlıklar 30 bin TL’den başlıyor!
Yayınlama: 05.07.2022
A+
A-

Kapaklı Kurban Pazarı’nda, bayram öncesi kurbanlık telaşı sürüyor. Ancak dolar kurundaki hareketliliğin yem ve mazot fiyatlarına yansıması sonucu, kurbanlıklar bu yıl küçükbaş 2.500 TL, büyükbaş ise 30 bin TL’den alıcı buluyor

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kapaklı’daki kurban pazarında hareketli günler yaşanıyor. Bu yıl küçükbaş kurbanlıklar 2.500 TL, büyükbaş kurbanlıklar ise 30 bin TL’den satışa sunuluyor.

Kapaklı Kurban Pazarı bu yıl da Atatürk Mahallesi Karşıyaka Caddesi yolu üzerinde bulunan alanda kuruldu. Kurban Satış ve Kesim Yeri’ndeki düzenleme çalışmaları tamamlandı ve kurbanlık hayvan satıcıları kurbanlıklarını alıcılarla buluşturmaya başladı.

YEM VE MAZOT FİYATLARINDAN ŞİKAYETÇİLER

Kurbanlık fiyatları bu yıl ortalama küçükbaşlarda 2.500 TL, büyükbaşlarda ise 30 bin TL’den başlıyor. Besiciler, dolar kuruna bağlı olarak yem ve mazot fiyatlarının zamlandığını bu nedenle kurbanlıkların da bu zamdan etkilendiğini vurguladı. Öte yandan alıcılar ise büyükbaşlardan ziyade küçükbaş kurbanlıklara yöneldi.

“50 BÜYÜKBAŞTAN 2 TANE KALDI”

Büyükbaş satıcılarından Ataklar Hayvan Besiciliği ve Ataklar Marketler Sahibi Bekir Atak, “Bu bayram öncesi de kurbanlıklarımızı satışa sunduk. Pazar yerimiz güzel, ilgi var. Yem ve mazot fiyatları dolayısıyla hayvan fiyatlarımız bu yıl 30 bin TL’den başlıyor, 50 -60 bin TL’ye kadar mal bulunuyor. 50 büyükbaş ile geldik elimizde şu an 2 tane kaldı. İnşallah onları da satıp bu bayramı tamamlayacağız.” dedi.

MOBİL KURBAN KESİM ARACI HİZMET VERECEK

Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde vatandaşlar, bu yıl da kurulacak Mobil Kurban Kesim Aracı ile küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim işlemlerini yapabilecek. Ayrıca alanda küçükbaş kurban kesim yeri de ayrılacak. Kesim izni olan yerler ve bahçesi müsait olanlar haricinde kamuya ait alanlarda kesim yapan vatandaşlara idari işlem uygulanacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.