Köksal: Tekirdağ’daki kadınların sesi olmak istiyorum

Köksal: Tekirdağ’daki kadınların sesi olmak istiyorum
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Dilek Köksal, Klişe TV’ye konuk oldu. Programda adaylığıyla ilgili konuşan Köksal, “Tekirdağ’daki kadınların sesi olmak istiyorum. Bizim partimizin genel başkanı kadın, bu partiye üye olma nedenim de buydu. Kadınların siyasette daha çok yer almasını istiyorum.” dedi.

Gazeteciler Alper Karahan ve Kadir Kıldıze’nin sunduğu Klişe TV’nin 21 Mart Salı günkü konuğu, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Dilek Köksal oldu. Bir dönem İYİ Parti Çerkezköy Belediye Meclis üyeliği yapmış olan Köksal, milletvekili aday adaylığına başvuru sürecinden konuştu. Karan ve Kıldıze’nin sorularına içtenlikle yanıt veren Köksal, İYİ Parti’nin Tekirdağ’da bu dönem 3 milletvekili çıkarabileceğini iddia etti.

“HALKA DOKUNMAYI SEVİYORUM”

İlk olarak siyasete atılma sürecinden bahseden Dilek Köksal, “Kadınlarımızın desteğini alınca ayrı bir cesaret geldi. Meclis üyeliğimden sonra siyasi hayatımda bir hedefim yoktu. Özellikle milletvekili aday adaylığı düşüncem yoktu. Zaman zaman sorulduğunda ‘Meclis Üyesi görevimi bitireyim sonra düşünürüz.’ Diyordum. Siyasete girince, bu koltukların bir güç olduğunu öğrendim. Ancak ben bu makam ve mevkiyi kendi çıkarları için kullanan bir kadın olmadım. Meclis üyesi olmayı kabul ettiğimde anladım ki ben halka dokunmayı çok seviyorum. Özellikle kadın ve çocuklara faydalı olmayı, kadın istihdamına destek olmayı çok seviyorum.” Dedi.

“GENEL MERKEZDEN DAVET EDİLDİM”

Meclis üyeliğinden istifasını da açıklayan Köksal, “Meclis üyeliğine geçerken iş hayatımdan daha fazla insana fayda sunmayı hedefliyordum. Bölgeme daha fazla nasıl fayda sağlayacağımı düşünüyordum. 2 yıl önce genel merkezden davet edildim. Burada ilk görüşmemi yaptığımda bana ‘Tekirdağ’da olası belediye başkan adayı ya da milletvekili adayı olabilirsiniz.’ Denilmişti. Bu sözden yola çıkarak siyasete ısındım. Zoru seviyorum, başarmayı seviyorum. Ben egoları olan bir kadın değilim. Sadece başarmayı seviyorum. Kısır döngüde çok fazla kalamıyorum, yer değiştirmeyi, çalışmayı ve başarmayı seviyorum. Vekillikten sonrasını henüz düşünmedim, önce bunu başarmam gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

“KIRMIZI PLAKAYA İHTİYACIM YOK”

Hizmet etmek için milletvekili olmak istediğini söyleyen Köksal, “Makama, mevkiye, kırmızı plakaya ihtiyacım yok. Ben Tekirdağ’dan Dilek Köksal’ın İYİ Parti’yi temsilen mecliste bulunmasını istiyorum. Tekirdağ’daki kadınların sesi olmak istiyorum. Bizim partimizin genel başkanı kadın, bu partiye üye olma nedenim de buydu. Kadınların siyasette daha çok yer almasını istiyorum.” dedi.

“CANDAN HANIM’I ÖRNEK ALIYORUM, ÇİĞDEM HANIM’I HİÇ GÖRMEDİM”

Bölgedeki milletvekillerini de değerlendiren Köksal, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Candan Hanım’ı şahsen tanıyorum, her zaman sahada gördüm. Örnek aldığım bir siyasetçi. Yakınlığı, samimiyeti çok başka. Çiğdem Koncagül’e hiç temas edemedim, hiçbir arada olmadım, sahada da görmedim. Bu yüzden yorum yapmak istemiyorum.

“ENEZ KAPLAN YETERLİ DEĞİL, YİNE DE KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

Enez Kaplan vekilimizle teşkilata girdiğim ilk dönemde tanıştım. Yerel seçimlerde sırt sırta birlikte çalışmalarda bulunduk. Kendisi beni İYİ Parti’ye kazandırmış bir isimdir. ‘Tekirdağ’da İYİ Parti’ye kazandırdığım en önemli isimlerden birisin.’ Demişti. Kendisini eleştirmem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama vekilliğinin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ben kadın görmek istiyorum. Bugün ben buradaysam Enez Kaplan’a borçluyum. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

“İLÇE TEŞKİLATIMIZ 3-4 GÜNDÜR KAPALIYMIŞ”

Aday adaylığını il ve ilçe teşkilatında duyuramadığını, bu nedenle Erzurumlular Derneği’ni tercih ettiğini belirten Köksal, “Resmi adaylık başvurumu genel merkezde gerçekleştirdim. Meclis üyeliği görevimden istifa etme sürecimle ilgili genel merkezle istişareler yaptım. Resmi başvurumu ertesi gün yaptım. Dönüşte İl Başkanlığımızdan aday adaylığımı açıklamak için randevu talebinde bulundum. Önümüzdeki günler için randevu verileceği söylendi. Cumartesi gününe kadar bekledim ancak randevu verilmedi. Ben de duyurumu burada yapmak istedim. İYİ Parti Çerkezköy ilçe teşkilatında duyurumu yapmak ve partililerle heyecanımı paylaşmak istedim. 210 bin nüfuslu Çerkezköy’de aday adaylığını duyuran başka bir İYİ Partili yok. Teşkilatımda yapmak istedim ancak teşkilatımın haşerelere karşı ilaçlama nedeniyle 3-4 gündür kapalı olduğuna dair bir cevap aldım. Yarın da Ankara’da olmam gerekiyor. Bir tek bugün kaldı elimde. Erzurumlular Derneği bu noktada bana kucak açtı. Teşkilatlar varken dışarıda yapılınca eleştirileceğini biliyordum. Edip Başkanımız ‘Bu açıklamanın yapılması için teşkilatlarda olmanız hakkınızdı. Ancak yapılamıyorsa derneğimizin kapıları size açık. Genel Başkanımız Çerkezköy’de program yapmak istediği zaman çeşitli zorluklarla karşılaştığında bu dernekte oldu. Aynı fırsatlar size de sunulacaktır.’ dedi. Böylece Erzurumlular Derneğinde açıklamamızı yaptık.

“BU DA BENİM SINAVIM”

Tüm partilerde, teşkilatlarda sorunlar yaşanabilir. Diğer partilerde de olduğunu duyuyoruz. Bu sadece benim yaşadığım sıkıntı değil. Ben bir ya da iki kişinin teşkilatlardaki tutumunun tüm teşkilata mal edilmesini doğru bulmuyorum. Bu da siyasetin içerisinde. Bu da benim sınavım. Dersime iyi çalıştım ve sınavımı iyi verdiğimi düşünüyorum. Keşke buradaki teşkilatlarla sırt sırta verip 3 milletvekili değil de 4 milletvekili çıkarmak için çalışsaydık.” dedi.

“GÖNÜL İSTER Kİ 8’DE 8 VEKİL ÇIKARTALIM”

İYİ Parti’nin daha çok kadınla mecliste temsil edilmesi gerektiğini söyleyen Dilek Köksal, “Meclise baktığımızda İYİ Parti’yi temsilen 2 tane kadın milletvekilimiz var. Genel Başkanı kadın olan bir partide, mecliste 2 kadın bulunması çok az. Bu konuda önceliğim olduğunu düşünüyorum. Tekirdağ’da İYİ Parti çok aktif. Gönül ister ki 8’de 8 vekil çıkartmak. Ancak araştırmalarımıza bakıldığında partimizin Tekirdağ’da 3 vekil çıkaracağını öngörüyorum. Bu üç vekilden biri olmak isterim.  Milletvekili aday adaylığına başvurdum. Olmazsa 2024 yılında belediye başkan adaylığının kararını genel merkezimiz verecek. “ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.