Kızılpınar’a yeni bir yaşam alanı daha yapılıyor

Kızılpınar’a yeni bir yaşam alanı daha yapılıyor
Yayınlama: 10.04.2023
A+
A-

Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarında bulunan yaklaşık 17 bin metrekarelik alanda park ve yeşil alan yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor

Park ve yeşil alan yapım çalışmalarının Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarında devam ettiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar Gültepe Mahallemizde bulunan dere kenarındaki yaklaşık 17 bin metrekarelik alanda park ve yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor. Parkımızda 4 adet çocuk oyun alanı, fitness alanları, koşu ve yürüyüş yolları, 3 adet mini futbol sahası, 2 adet mini basketbol sahası, oturma grupları ve dinlenme alanları, bitkisel peyzaj çalışmaları ve aydınlatma elemanları olacak. Yeni parkımız tamamlandığında bu bölgedeki çocuklarımız ve ikamet eden vatandaşlarımız için güzel vakit geçirebilecekleri, sporlarını yapabilecekleri bir alan olacak” dedi.

YILIN İLK YARISINDA TAMAMLANACAK

Gültepe Mahallesi’nde devam eden park yapım çalışmalarını kısa bir süre içerisinde tamamlayarak, 2023’ün ilk yarısında hizmete açacaklarını belirten Başkan Akay, “İnşallah parkımızı 2023 yılının ilk yarısında tamamlayarak Kızılpınar Gültepe Mahallesi sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Parkımızın tamamlanması ile hem mahalle sakinlerimiz spor yapıp sohbet edebilecekleri ve güzel vakit geçirebilecekleri alanlara kavuşacak hem de çocuklarımız bu alanlarda gönüllerince eğlenerek, futbol ve basketbol sahalarında enerjilerini atabilecekler” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.