Kılıçdaroğlu, Kadir Albayrak’a sahip çıktı: Olamaz!

Kılıçdaroğlu, Kadir Albayrak’a sahip çıktı: Olamaz!
Yayınlama: 25.05.2023
A+
A-

Geçtiğimiz hafta ülke gündemine düşen ‘Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi depremzedeleri kovdu’ iddialarına cevap veren CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Akıl var, mantık var, vicdan var, ahlak var. Böyle bir şey olur mu? Olmaz.” dedi

BaBaLa TV adlı YouTube kanalının Mevzular Açık Mikrofon programında Oğuzhan Uğur’un konuğu olan ve salonu dolduran katılımcıların sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depremzede aileleri tesisten çıkardığı iddialarına da yanıt verdi.

“OLMAZ!”

Kılıçdaroğlu, bahse konu iddia hakkında şöyle konuştu: “Bir haber duyduğunuzda arayın, bunun gerçeğini öğrenin. Valilik ‘şu kadar süre sizde kalacaklar’ demiş. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de süre dolunca Valiliğe yazı yazmışlar. ‘Vay işte bunları tesisten çıkartıyorlar’ diye kıyameti kopardılar. İşin özü bu. Çünkü ben hemen aradım Büyükşehir Belediye Başkanımızı. ‘Nedir bu?’ dedim. ‘Efendim böyle bir şey yok’ dedi. ‘Biz tam tersine bu sabah hep beraber kahvaltı yaptık. Bir sorunumuz yok.” Ama bir haber… Arkasından kıyametler. Sanki biz depremzedelere karşıyız. Nasıl karşı olalım? Akıl var, mantık var, vicdan var, ahlak var. Böyle bir şey olur mu? Olamaz! Ama dedim gibi bunlar oluyor. Bunlar söyleniyor. Tek istediğim, böyle bir haber aldığınızda o haberi biraz derinleştirin, altına inin, bakın, gerçeği görün. Çünkü manşete bakıyoruz. Manşet bir şeye o manşetin üzerinden yorumlar yapıyoruz.”

ALBAYRAK: GERÇEKLERİN ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKMAK GİBİ BİR HUYU VARDIR

Yaşanan bu gelişmenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da programın bu kısmını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır… (Hucurat Suresi 6. ayet) Ey iman edenler! Eğer biri size bir haber getirirse onu etraflıca araştırın. Yoksa bilmeden bir kişiye veya bir kavme kötülükte bulunursunuz da sonra işlediklerinize (yaptıklarınıza) pişman olursunuz.” notunu düştü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.