Kent Ormanı çalışmaları başladı

Kent Ormanı çalışmaları başladı
spot_img
Yayınlama: 10.07.2023
A+
A-

Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllık kiralama ihalesini 2023 yılının başında kazanan Çerkezköy Belediyesi söz konusu alanda çalışmalara başladı

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğü’nden 2023 yılı başında Çerkezköy Belediyesi tarafından kiralandığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımız yaklaşık 17 hektarlık bir alandı. Bu alanın yanında bulunan 58 hektarlık alanın kiralama ihalesine 2023 yılı başında girerek 20 yıllığına kiraladık.

58 HEKTARLIK ALAN DAHA KAZANDIRILIYOR

Kiralama ihalesinin ardından söz konusu alanın tamamında Çerkezköy Kent Ormanı oluşturmak için projelendirme çalışmalarına başladık ve ihalelerimizi yaparak 58 hektarlık alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, aydınlatma, futbol, voleybol ve tenis sahaları yapım çalışmalarının startını verdik” dedi.

BİYOLOJİK GÖLET DE YAPILACAK

Çerkezköy Kent Ormanı’nda sportif ve sosyal tesislerin yanı sıra 1 adet de biyolojik gölet yapılacağını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Kent Ormanı ile ilgili projelerimizi hazırlayıp, ihale sürecini tamamlayarak çalışmalara başladık. Şu anda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları açılıyor. Bir yandan da futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahalarının yapımına başlayacağız. Ayrıca sosyal donatı alanları, çocuk oyun grupları, otopark alanları gibi çalışmalarımızın ardından aydınlatma çalışmaları gerçekleştirerek, 58 hektarlık alanı Çerkezköy halkının kullanımına açacağız” ifadelerini kullandı.

75 HEKTARLIK KENT ORMANI OLACAK

Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın 17 hektarlık olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni hazırlayacağımız 58 hektarlık alanı, mevcut 17 hektarlık Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı ile birleştirerek toplamda 75 hektarlık bir alan Çerkezköy Kent Ormanı olarak halkımıza hizmet verecek. Bu büyüklükte bir alanda Çerkezköylüler isterlerse yürüyüşünü yapacak, isterlerse sportif aktivitelerde bulunabilecekler, isterlerse doğa ile baş başa güzel vakit geçirecekler. Bir yandan da çocuklarımız bölgenin en büyük ve güzel parklarında oyunlarını oynayabilecekler” dedi. Başkan Akay, Çerkezköy Kent Ormanı’nda başlanan çalışmaların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.