Kapaklı’da bir zincir market apartmanın kat betonunu kesip kendine depo yaptı!

Kapaklı’da bir zincir market apartmanın kat betonunu kesip kendine depo yaptı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.02.2023
A+
A-

Kapaklı’da faaliyet gösteren bir zincir market, kendine daha fazla alan açmak ve ürün depolamak için bir binaya ait kat betonunu kesti. Apartman sakinleri ve müteahhit firma, deprem nedeniyle yas tuttuğumuz şu günlerde bir skandala imza atan firmayı şikayet edeceklerini belirtti.

Ülkemizin depremle yasa boğulduğu şu günlerde, Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Caddesi’nde faaliyet gösteren bir zincir market skandal bir olaya imza attı. 5 katlı bir apartmanın en alt katında faaliyet gösteren market, daha çok depolama alanı kazanmak için kat betonunu kesti. Durumu fark eden inşaat sahibi, firmayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne şikayet etti. Kurumun, kendilerini CİMER’e yönlendirdiğini belirten inşaat sahibi firmadan şikayetçi olacağını söyledi.

TADİLAT RUHSATI ALMADILAR

İnşaat sahibinden edinilen bilgiye göre, firmanın bu beton kesme işlemini tadilat ruhsatı almadan yaptığı öğrenildi. İnşaat sahibi kira sözleşmesinde tadilata dair bir izin maddesi olmadığını, zincir marketin yaptığı bu işlemle binadakilerin can güvenliğini tehlikeye attığını belirtti.

DEPREMDE YIKILMA RİSKİNİ ARTIRIYORLAR

Tadilat ruhsatı almadan yapılan bu tarz işlemlerin suç olması bir yana, konuyla ilgili gazetemiz tarafından iletişime geçilen inşaat mühendislerinden edinilen bilgiye göre kat betonunun tadilat ruhsatı almadan kesilmesinin bina statiğini bozduğu ve depremde yıkılma riskini artırdığı öğrenildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.