Kapaklı Belediyesinde sahte teklif skandalı! “Tam 270 adet sahte kaşe bastılar!”

Kapaklı Belediyesinde sahte teklif skandalı! “Tam 270 adet sahte kaşe bastılar!”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.01.2023
A+
A-

Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kent A.Ş.’nin, kurum içinde yapılan doğrudan temin alımlarında usulsüzlük yapıldığı iddia edildi. Şirkette daha önceden çalışan bir personelin itirafına göre Kent A.Ş. yönetimi, doğrudan teminleri rakipsiz bir şekilde alabilmek için yüzlerce firmanın bilgilerini kopyalayarak sahte kaşelerini hazırladı. Kaşelerin, resmi belgelerde kullanıldığı ve kullanılmaya da devam edildiği iddia edildi.

Gazete Havadis- Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kent A.Ş.’nin eski bir personeli, kurum yönetiminin, Kent A.Ş. içerisinde tam 270 adet sahte kaşe bastığını ve piyasada faal olan firmaların adına ürettikleri sahte kaşelerle doğrudan temin alımlarını gerçekleştirdiklerini iddia etti.

“SABAHA KADAR SAHTE KAŞE BASTIK”

Eski personelin iddiaları şaşkınlık yarattı. Kent A.Ş.’nin geriye dönük evrakları doldurabilmek için bir gece sabaha kadar sahte kaşeler ürettiğini söyleyen itirafçımız, “Bir gün Kent A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan önemli bir isim tarafından çalışanlara ertesi gün denetim olacağı ve geriye dönük doğrudan temin alımlarının inceleneceği söylendi. Bu bilginin verilmesinin ardından Kent A.Ş.’nin diğer yöneticilerini ve personelini telaş sardı. Çünkü o güne kadar yapılan doğrudan temin alımlarının hiç birinde piyasa araştırması yapılmamıştı. Bu olayın hemen ardından Kent A.Ş. personellerinden birisi sahte kaşe basılması ve bu kaşelerle geçmişte piyasa araştırması yapılmadan gerçekleştirilen alımlar için sahte evrak düzenlenmesi fikrini ortaya attı. Bu fikrin ardından sabaha kadar 270 adet sahte kaşe hazırlandı ve bu kaşelerle geriye dönük doğrudan temin evrakları oluşturuldu” ifadelerini kullandı.

“KAŞELERİ KULLANMAYA DEVAM EDİYORLAR!”

Bahse konu 270 sahte kaşenin o olaydan sonra da kullanılmaya devam edildiğini iddia eden eski personel, “Denetleme nedeniyle yaptıkları kaşeleri sonrasında yapılan alımlarda da kullandılar. Yönetimin elinde neredeyse her sektörde faaliyet gösteren toplam 270 adet firmanın kaşesi bulunuyor. Üstelik sahte kaşeleri hazırlanan firmaların Kent A.Ş.’de yapılan doğrudan temin alımlarına teklif verdiklerinden haberleri bile yok” dedi.

“İKTİDAR PARTİSİNDENİZ, BİZE BİR ŞEY OLMAZ!”

Sahte kaşe olayından sonra kurum yöneticileri ile arasında yaşanan diyaloğu da anlatan eski personel, “Yöneticime bu kaşeleri kullanmalarının kendileri için sorun olup olmayacağını sordum. Kendisi de bana biz iktidar partisi belediyesiyiz, bize bir şey olmaz dedi” şeklinde konuştu.

TEKNOLOJİ DEVİ BİR FİRMANIN KAŞESİ BİLE VAR!

İsminin açıklanmasını istemeyen Kent A.Ş. eski personeli, kurum içinde hazırlandığı iddia edilen sahte kaşeleri de gazetemizle paylaştı. Çeşitli sektörlerde bölgede faaliyet gösteren yüzlerce firmanın yer aldığı sahte kaşelerde, ülke genelinde faaliyet gösteren teknoloji devi bir firmanın kaşesi bile var.

HABERİNİZ OLMADAN KENT A.Ş.’YE TEKLİF VERMİŞ OLABİLİRSİNİZ

Kent A.Ş.’nin eski personelinin ortaya attığı bu vahim iddialar sonrasında gözler Kapaklı Belediyesine çevrildi. Başkan Mustafa Çetin’in ‘sahte kaşe’ skandalından haberdar olup olmadığı henüz bilinmezken, iddialar karşısında nasıl bir tavır alacağı da merak konusu oldu. Öte yandan haberleri olmadan Kent A.Ş.’ye kendi adlarına sahte kaşeleri aracılığıyla teklif verilen firmaların bu skandal karşısında ne yapacakları da merak edilen bir diğer konu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.