İYİ Parti İl Başkanı Alkaya’dan, Klişe TV’ye özel açıklamalar

İYİ Parti İl Başkanı Alkaya’dan, Klişe TV’ye özel açıklamalar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.12.2022
A+
A-

Gazeteciler Kadir Kıldıze ve Alper Karahan’ın hazırlayıp sunduğu Klişe TV’nin bu haftaki konuğu İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya oldu. Alkaya, “Vekillik kısmına geldiğimiz zaman, bir hedef koyduk önümüze. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olmak isterdim” dedi.

Kısa süre önce İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığına tekrar aday olmayacağını açıklayan Sertaç Alkaya, başkanlık dönemi bitmeden Klişe TV’ye konuk oldu. Kıldıze ve Karahan’ın sorularını cevaplayan Alkaya, partinin başkanlık koltuğunda geçirdiği 4 yıllık süreci ve ilçe kongrelerini değerlendirdi. Genel ve yerel siyaset hakkında da açıklamalarda bulunan Alkaya, milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

“SEÇİMLERE MÜDAHİL OLMADIM”

İlçe kongrelerine müdahale olduğu ve kongrelerden istediği sonucu alamayınca aday olmayacağını duyurduğuna dair söylentileri yanıtlayan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bu söylentiler siyasetin fıtratında olan bir şey. Mevcut il başkanının seçilse de aday olsa da olmasa da kongrelere müdahale olacağı söylenir. İl Başkanı olarak prosedüre müdahil oldum. 3 ilçem haricindeki 8 ilçede delege seçimi yapıldı. İtiraz mercii biziz. Usulünce bu işlerin yürütülmesini sağladık. Başka türlü müdahil olmam.” dedi.

“İYİ İNTİBA BIRAKMIŞIZ”

Görev süresini değerlendiren Alkaya, “Ben açıklamamı yayınlamıştım. 4,5 sene görev yaptım. Sıfırdan kurulan, evveliyatı olmayan bir parti. Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki imza sürecini başlatan, partiden ayrılan bizler tüm herkesçe birleşip kurulan bir partiyi 4,5 sene idare ettik. Bu süreçte alnımın akıyla görev yaptığıma inanıyorum. Teşkilatlarda bunu gördük, iyi intiba bırakmışız. Bugün yeni kurulan siyasi partiler hala teşkilat yapılarını oluşturmaya zorluk çekiyor. Biz oluşturduk, 6 ayda seçime girdik. İttifak kurduk ve kongrelerimizi yaptık. Aslında kısa zamanda çok iş başardık. 4,5 senede Türk siyasetinin belirleyicisi olduk. “ ifadelerini kullandı.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAĞINA İNANIYORUM”

İl başkanlığında taraf tuttuğu iddialarına da açıklık getiren Alkaya, “Şu anda Gökhan ile birlikte olan arkadaşlar, daha önce Ali Darıcı ile bir mütabakat halindeydi. Onlar bana ‘Ali Darıcı çıkacak sen de destek ver’ dediler. Ben de tek aday olacak diye tamam dedim. Daha sonra Gökhan ile görüştüğümde kendisi de aday olmayacaksam kendisinin çıkacağını söyledi. İşin ilginç tarafı bu kez Ali’ye çık diyenler, Gökhan ile hareket etti. Demokrasi şöleni olacağına inanıyorum. Bizim çift listeli kongrelerimizin hepsi demokrasi şöleni olarak geçti.” dedi.

“VEKİL DEĞİL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTERDİM”

Milletvekili aday adaylığı hakkında da konuşan Alkaya, “Vekillik kısmına geldiğimiz zaman, bir hedef koyduk önümüze. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olmak isterdim. Siyasi ömrüm buna yeter mi bilmiyorum, görevin ne olacağını bilmiyorum. Vekillik geliyorsa kimse elinin tersiyle itmez. Vekillik işim olmazsa büyükşehir diyorum ben.” Açıklamarında bulundu.

“HİÇBİR MİLLETVEKİLİNİ SAHADA GÖRMEDİM”

Alkaya, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ben sahada milletvekilimiz ile birlikte çok kez çalışma yaptım. Ancak hiçbir milletvekilini sahada görmedim. Seçim zamanı ‘Yetkiyi verin şöyle yapcam’ diyen de bunlar. Bir gidiyorlar, pir gidiyorlar. Gittikleri zaman arkasından teşkilatlar da gitmiyor. 7 milletvekilimiz var, 2’si çok kıymetli. Şampiyonlar ligi. Diğer vekillerimiz de partilerini temsil açısından üstün. Katma değere baktığımızda başarılı bulmuyorum. Bu başarıyı elde edecek vizyonlu insanların Ankara’da görev almasını isterim.”

“ELİNDEKİ İMKANI DEĞERLENDİREMEYENLER, FARKLI SONUÇLAR GÖREBİLİR”

Önümüzdeki seçime dair de tahminlerde bulunan Sertaç Alkaya, “Ben diğer siyasi partilerin oranlarını dikkate almıyorum, kendi partimize odaklanıyorum. Bizim vekil sayımızı 2,5 olarak değerlendiriyorum. 3’e çıkarmak ve 2’ye düşürmek adaylarımıza bağlı. Bu seçim, sürprizlere açık bir seçim. Türkiye geneline girdiğimizde dip dalga çok farklı sonuçlar çıkaracak. Bunu Saraçhane’de görebiliyoruz. Elindeki imkanı değerlendiremeyenler, çok farklı sonuçlar görebilir.” dedi.

“NE İLKER’İN ÜLKÜCÜLÜĞÜNÜ TARTIŞIRIM, NE O BENİMKİNİ TARTIŞIR”

Geçtiğimiz program MHP Tekirdağ eski İl Başkanı İlker Yücel’in “MHP dışında ülkücülük yapılamaz” söylemini değerlendiren Alkaya, “İlker’in düşüncesi, bişi diyemem. Ne İlker’in ülkücülüğünü tartışırım, ne İlker benim ülkücülüğümü tartışabilir. Aynı mahallenin çocuğuyuz. Çok şükür doğru yerdelermiş. Polemiğe gerek yok.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.