İlker Yücel, milletvekilliği için il başkanlığından istifa etti

İlker Yücel, milletvekilliği için il başkanlığından istifa etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.12.2022
A+
A-

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Yücel’in yerine, Süleyman Fethi Şirin görevlendirildi

MHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan İlker Yücel şu ifadeleri kullandı:

“Değerli dava arkadaşlarım… Kıymetli hemşerilerim… Sayın basın mensupları…

Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve talimatları ile 26 Nisan 2018 tarihinde başladığım, 20 Eylül 2020 tarihinde yapılan İl Kongresi sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Delegelerinin teveccühü ile yeniden seçildiğim bugüne kadar şerefle sürdürdüğüm Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı görevimden;

Saygıdeğer Büyüğümüz Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları doğrultusunda, MHP Parti Tüzüğünün 94. Maddesine istinaden, 2023 yılında yapılacak 28. Dönem Milletvekili seçimlerde milletvekili aday adayı olmak niyet ve arzusu ile ayrılmış bulunmaktayım.

İftiharla belirtmek isterim ki;

Milliyetçi Ülkücü hareket ile tanıştığım 1999 yılından bugüne kadar Türkmen Beyimiz, Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, partime ve teşkilatıma büyük bir sadakat ve bağlılıkla hizmet verdim. Partimizin politikalarının aksaksız hayata geçirilmesi için Genel Merkezimiz ve teşkilatlarımızla uyum içinde görevimi ifaya gayret ettim. Bundan sonrada gönüllü bir nefer olarak Sayın Genel Başkanımıza, partimize ve teşkilatımıza hizmet etmeye devam edeceğim.

Bilinmesini isterim ki; asıl gayemiz; yaklaşık 5 senelik görev süremiz boyunca, gerek girdiğimiz seçimlerde, gerekse de ülkemizin ve ilimizin yaşadığı sıkıntılar karşısında birlikte omuz omuza verdiğimiz büyük mücadeleler sonucu İl ve İlçe Teşkilatları, Belediye Meclis Üyeleri, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve Sendikaları ile gün geçtikçe daha da çelikleşen bir anlayışla birbirine kenetlenerek; 2023 ün Lider Ülke Türkiye’sinde öncelikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme Sisteminin devamı için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar yüksek bir oy oranı ile cumhurbaşkanı seçmek ve ilimizden Milliyetçi Ülkücü milletvekillerimizi ülkemizin ve şehrimizin hizmetkarı olarak TBMM’ne göndermektir.

Yakın gelecekte gerçekleşecek olan ve ülkemiz adına tarihi önem taşıdığına inandığımız Genel ve Yerel Seçimlere doğru hızla ilerlerken; Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ilimizde ki temsilcisi, Milliyetçi Ülkücü Hareketin ilimizde ki tek yol başçısı, yeni il başkanımız; Bilge Liderimizin olurları, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’ın tensipleri ve il yönetim kurulumuzun kararı ile Süleyman Fethi ŞİRİN seçilmiştir.

Tekraren belirtmek isterim ki güçlü bir geleceğin inşası hususunda çok önemli gördüğümüz bu bayrak değişiminin akabinde şahsi ikbal peşinde olmadan, yaşadığım süre boyunca koşullar ne olursa olsun, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin, partimin, yeni il başkanımızın ve teşkilatımızın emrinde olacağımı gururla ifade etmek isterim.

Bana bu kutlu davaya hizmet etme imkanını bahşeden ve görev sürem boyunca her koşulda şahsımı ve teşkilatımı destekleyen Saygıdeğer Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, Teşkilat Başkanımız Sn. Edip Semih Yalçın’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi Büyüklerimize şükranlarımı arz eder, teşkilat bünyesinde yaptığımız çalışmalarda her zaman bize güç veren değerli il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, Ülkü Ocaklarına, tüm teşkilat mensuplarımıza ve bu süreçte benle beraber bu yükü omuzlayan aileme çok teşekkür ederim.

Nice onurlu kavgalarda omuz omuza yol yürüdüğümüz bütün yol, dava ve kader arkadaşlarımdan, ülküdaşlarımdan ve bütün hemşerilerimizden helallik dilerim.

Bizim de hakkımız varsa; büyükten küçüğe, bizi seven sevmeyen, bütün ülkücülere analarının ak sütü gibi helal olsun. Allah’a emanet olun.”

İlker Yücel’in yerine MHP Tekirdağ İl Başkanlığı görevine getirilen Süleyman Fethi Şirin de devir teslim töreninde şu konuşmayı gerçekleştirdi:

“Çok değerli dava arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri bizi bugünde yalnız bırakmadığınız için her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyor hepinizi muhabbetle selamlıyorum hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Öncelikle İlker Yücel başkanıma bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşkilatımız adına teşekkürlerimizi sunuyor bundan sonraki çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.

Şahsımı bu göreve layık gören bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’e ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Beyefendi’ye ve yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Devraldığımız bu bayrak yarışında elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

Milliyetçi Hareket Partisi ne yaptığını bilen ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir siyaset okuludur. Bizde bunun farkındayız. Bu yüzden bu yolda hedefimiz net irademiz sağlamdır.Zafer ancak onu isteyenlerin, bununla yetinmeyip çalışanların, emek verenlerin, ter dökenlerin, samimiyetle mücadele edenlerindir.Hiçbir başarıya da güllerle döşenmiş, çiçeklerle bezenmiş yollardan gidilemeyeceği muhakkaktır.

Hamdolsun ki davamızın mensupları da bunun farkında olan davasını özümsemiş, davasında erimiş, davasını hayatının mana ve muhtevası haline getirmiş müstesna ve muhterem şahsiyetlerdir. Bizim dedikoduyla geçirecek vaktimiz yoktur. Bekleyecek, gecikecek geride kalacak hal ve hakta yoktur. Sürekli hareket halinde olacağız, bir adım önde bulunacağız bunun için her türlü fedakarlığı yapacağız. Çünkü sorumluluğumuz hakikaten ağırdır. Sorumlu olduğumuz bir tarihimiz, bir talihimiz, bir mazimiz, bir atimiz vardır. Vaziyet nazik, vakit dardır. Fakat asla taviz vermeyecek eğilip bükülmeyecek ve vazgeçmeyeceğiz. Acziyete prim vermeyeceğiz

Yılgınlığın yeşermesine müsaade etmeyecek, fitne fesada hayat hakkı tanımayacağız. Bu önemli görevi yerine getirebilmek için her eve ulaşarak, her kapıyı çalacağız, her yüreği kucaklayacağız, bıkmadan usanmadan anlatacağız, ayak basmadık yer ulaşılmadık gönül bırakmayacağız. Empati yapacağız, mert olacağız samimi olacağız, ahlaklı olacağız, erdemli olacağız. Millet ne diyorsa ona kulak vereceğiz, zillete haddini bildireceğiz.

Olduğumuz gibi görünüp, göründüğümüz gibi olacağız.

Tutarlı, düz, sade, gösterişten uzak mütevazi, elbette arif gönüllü olacağız. Boş tribünlere oynamayacağız.

Hırslarımıza yenilmeyeceğiz, ihtiraslarımıza teslim olmayacağız. Siyasetimizi yaparken Allah’ın rızasını kazanmak, hemşerilerimizin desteğini almak için uğraşacağız. Ecdadımızın hayır duasını almak için çırpınacağız.

Devamlı faal ve faaliyet içinde olacağız.

Kim kiminle ne yapıyor ne diyor aldırış etmeden, biz ne yapıyoruz ne hedefliyoruz, nereye ulaşmak istiyoruz buna odaklanacağız.

Ne güzel söylemiş üstat Abdurrahim Karakoç;

‘Beden ölür, cana bakın siz

Kim kiminle yürür ona bakın siz

Bırakın dönsün dönme dolaplar

Haktan hakikatten yana bakın siz’

Haktan ayrılmadan, hakikat çizgisinden sapmadan mücadelemizi heyecan ve inanmışlıkla sürdüreceğiz.

Liderimizin izinde teşkilatımızın emrindeyiz. Tekrardan hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım yeni görevimizin tüm teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederim.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.