HK Bistro’dan ‘Glütensiz Menü’

HK Bistro’dan ‘Glütensiz Menü’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.09.2023
A+
A-

Çerkezköy’de hizmet veren HK Bistro, Diyetisyen Reyhan Temel’le yaptığı ortak çalışma sonucunda misafirlerine bir de ‘glütensiz menü’ seçeneği sunuyor

Çölyak hastaları başta olmak üzere, tercihen de yiyeceklerinde glüten olmasını istemeyen Çerkezköylülerin imdadına HK Bistro işletmecisi Hasan Koç yetişti. Koç, Dyt. Reyhan Temel’le yaptığı ortak çalışma sonucunda glütrnsiz menüyü hayata geçirdi.

HK Bistro tarafından sunulan bu hizmeti değerlendiren Dyt. Reyhan Temel, “Çerkezköy’de sağlıklı beslenme ciddi bir eksiklik. Eskiye nazaran daha karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine insanlar kendilerini daha hafif hissetmek istiyorlar. Ya da herhangi bir otoimmün ve metabolik bir rahatsızlık varsa bu gibi durumlarda insanlar kendilerine alternatif arıyorlar. Ancak maalesef Çerkezköy nazarında konuşmak gerekirse dışardan siparişlere gidiyoruz. Sporcular için, spor öncesi ve spor sonrasında sağlıklı beslenmek ciddi bir eksiklikti. Bunu göz önüne alarak Hasan Koç ile bir araya geldik. Amacımız insanlar nasıl sağlıklı bir şekilde doyabilir, yedikçe nasıl pişman olmayabilir bunun peşine düştük ve güzel bir menü çıkardık ortaya.

Spordan çıkanlar başta olmak üzere, glüten hassasiyeti olanlara, proteinden zengin yine tam tahıllı ve kaliteli karbonhidratlardan zengin kaselerimiz var. Yine beraberinde süt ürünsüz, glütensiz, laktozsuz yulaf kaselerimiz var. Tatlı olarak da yedikçe pişman etmeyen ve kendine âşık eden suflemiz var. Son bir de pizzamız var, o da glüteni azaltılmış bir unla yaptığımız dört peynirli bir pizza. Yedikçe pişman etmeyecek ve şişirmeyecek güzel bir menü çıkardık. Güzel geri dönüşler olacağına da eminim ben. Çerkezköy için büyük ve örnek bir adım oldu.  Sağlıklı beslenen ya da beslenmek isteyen herkesin ortak derdi dışarı çıkınca ne yiyeceğini düşünmek. Neyse ki bunun önüne geçmiş olduk HK Bistro Cafe olarak. Çıkardığımız ürünleri tip 1 ve tip 2 diyabet hastaları ve beraberinde çölyak tanısı almış ama testi negatif çıkmış kişiler, süt ürünlerine alerjisi olan bireyler, sporcular, yine emziren anneler eğer sütlerinin artmalarını istiyorlarsa çıkardığımız menüden faydalanabilirler.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.