HDP Çerkezköy İlçe binası basıldı

HDP Çerkezköy İlçe binası basıldı
Yayınlama: 08.09.2015
A+
A-

Çerkezköy’de son günlerde artan terör eylemleri ve gelen şehit haberlerine tepki için yürüyüş düzenlendi. Belediye önünde toplanan kitle Atatürk Caddesi üzerinden ‘Vatan Size Minnettardır’ Şehitlik anıtına yürüdü. Burada yürüyüşün sonlandırılması kitleden istenirken, bir grubun ‘HDP’yi basalım Türk Bayrağını asalım’ sloganları sonucunda yürüyüşe katılanlar, HDP İlçe binasına yürüdü ve polisin tüm engelleme çabalamalarına rağmen HDP İlçe binasına basılarak Türk bayrağı astı. HDP ilçe binasına giren grup, HDP bayrak, büroşür ve bildirilerini HDP İlçe binası önünde bulunan kitleye fırlattı. HDP İlçe binası önünde HDP bildiri ve bayrakları yakıldı.
HDP ÇERKEZKÖY BASKIN 11 (2)BELEDİYE MEYDANINDA TOPLANILDI
Son günlerde artan terör eylemleri ve gelen üzücü şehit haberlerinden sonra Çerkezköy’de de teröre tepki göstermek amacıyla Çerkezköy Belediye Meydanı önünde bugün(08.09.2015-Salı Günü) saat 18.30’da toplanan kitle Atatürk Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Trafiğe tek şerit üzerinde yürüyen kitle yürüyüşünü ‘Vatan Size Minnettardır’ şehitlik anıtı önünde sonlandırdı. Yürüyüş boyunca kortejin en önünde Tekirdağ MHP Milletvekili Bülent Belen, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, MHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Hakan Özgül ve daha birçok siyasi yüz ve STK yöneticisi yer aldı. Yürüyüş sırasında ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Hepimiz Mehmetiz PKK’ya yeteriz’, ‘İmralı basılsın, Öcalan asılsın’ sloganları atıldı. Askeri misafirhane önünde bulunan komutanlara sarılan gençler ‘başımız sağ olsun’dedi. Yürüyüş sırasında yaşanan dikkat çekici bir olay ise kitle içinde yürüyüş halinde bulunan bazı gençlerin, Türk bayrağını seccade gibi yere sererek secde etmesi oldu. Yürüyüş boyunca her hangi bir provokasyon veya taşkınlık yaşanmadı.
HDP ÇERKEZKÖY BASKIN 11 (5)HDP BİLDİRİ VE BAYRAKLARI YAKILDI
Çerkezköy Belediye Meydanı önünden başlayan yürüyüş, ‘Vatan Size Minnettardır’ şehitlik anıtı önünde son buldu. Hep birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve hep bir ağızdan istiklal marşı okundu. Yürüş sırasında sırasında kitlenin en önünde yürüyen protokol, konuşma yapmak için alana getirilen ses sistemi olan otobüsün üzerine çıktı. Mikrofonu ilk eline alan isim Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen oldu. Milletvekili Belen, kitleye hitap ederek herkese teşekkür ederek yürüyüşün son bulduğunu herkesin sessiz bir şekilde evlerine dönmesini istedi. Fakat kitle içinde bulunan bir gurup, ‘HDP’yi basalım Türk bayrağı asalım’ sloganları atmaya başladı. Bunun üzerine ‘Vatan Size Minnettardır’ şehitlik anıtı önünde bulunan kitle HDP İlçe binasına doğru koşmaya başladı. HDP İlçe binasına koşar adımlarla yürüyen kitle yolda gördüğü tuğlaları parçaladı ve eline aldığı taş ve tuğla parçalarıyla HDP İlçe binasının kapısına dayandı. Uzun bir mesafe kateden kitle, HDP İlçe binası önünde barikat kuran polisle yaklaşık 20 dakika boyunca mücadele etti. Polisin biber gazı sıkması bile kalabalığın dağılmasına yetmedi. HDP İlçe binasının kapısını açarak içeri giren grup, parti ilçe binası tabelasını söktü, bina içinde bulunan bildiri ve bayrakları bina önünde biriken kitleye attı. HDP İlçe binası önünde ateşler yakıldı ve HDP bildiri ve bayrakları sloganlar eşliğinde yakıldı.
 
HABER: Ramazan FİŞEK
HDP ÇERKEZKÖY BASKIN 11 (4)
HDP ÇERKEZKÖY BASKIN 11 (6)
HDP ÇERKEZKÖY İLÇE BİNASI BASILDI (5)
HDP ÇERKEZKÖY İLÇE BİNASI BASILDI (4)
HDP ÇERKEZKÖY İLÇE BİNASI BASILDI (6)
HDP ÇERKEZKÖY İLÇE BİNASI BASILDI (3)
HDP ÇERKEZKÖY İLÇE BİNASI BASILDI (1)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.