Hastanede bulamadığı çareyi AK Parti’de aradı: Partiden kovuldu!

Hastanede bulamadığı çareyi AK Parti’de aradı: Partiden kovuldu!
Yayınlama: 07.03.2024
A+
A-

Çerkezköy’de Mevlüt Yurtsal isimli vatandaş, yatalak hastasının raporlu ilacını, Çerkezköy Devlet Hastanesinde kardiyoloji uzmanı olmadığı için yazdıramadığını ifade etti. Başhekimle görüşmeye çalıştığını ancak bunun da mümkün olmadığını söyleyen Yurtsal, en sonunda AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na giderek yardım istediğini fakat buradan da kovulduğunu aktardı

BÖLGEDE KARDİYOLOJİ UZMANI YOK

Şikayetini dile getirmek için Gazetemize başvuran Mevlüt Yurtsal, Çerkezköy Devlet Hastanesi, Kapaklı Devlet Hastanesi ve Saray Devlet Hastanesinde kardiyoloji uzmanı olmadığını ifade ederek, “Benim hastamın, raporlu kullandığı bir ilaç var. Raporu bitmiş. Daha önce biz evde sağlık hizmetine telefon ediyorduk. Onlar da bu ilacı bize yazıyordu. Fakat doktor olmadığı için bize bu evrakı verip ‘git nerede istiyorsan yazdır’ demek istediler. Benim hastam yatalak. Kalkıp yürüyüp Çorlu’ya falan gidemez. Bu evrakla hiç sıra almadan ilacı yazdırabileceğimi söylediler. Çerkezköy Devlet Hastanesine gittik, yok.” dedi.

BAŞHEKİMLE GÖRÜŞEMEDİ

Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimiyle görüşmek istediğini ancak görüştürülmediğini söyleyen Yurtsal, “Başhekime gittik. Odasına bile sokmadılar, yok. Başhekimle hiç görüşemedim. Orada bir bay bir de bayan iki tane güvenlik var. Başhekimliğe öyle sallapati giremezsin.” diye konuştu.

DOKTOR HASTANEDEN AYRILMIŞ

Çerkezköy Devlet Hastanesinden aldığı cevabı da aktaran Yurtsal, “Nereye gidersen git. İstersen Çorlu’ya git, nere gidersen git. Burada doktor yok. 1 hafta evvel istifa etmiş, gitmiş.” dedi.

ÇAREYİ AK PARTİ’DE ARADI

Aradığı çareyi hastanede bulamadığını söyleyen Yurtsal, “Oradan Ak Parti İlçe Teşkilatına gittim. Kimse yoktu. Saha çalışmalarından sorumlu biri vardı. İsmini Özcan diye hatırlıyorum. Anlattım durumumu. Birini arayıp telefonla konuştu. Akabinde herhalde Çorlu’yu aradı. Başka biri daha aradı. Ondan sonra o biriyle konuştu. ‘Tamam ben hastayı gönderiyorum’ dedi. Ama benim bu kağıdın fotoğrafını çekip ona atmaya çalıştı. Yine ben gideceğim yani Çorlu’ya. Ben Çorlu’ya gitmeyi bilmeyecek kadar cahil bir insan mıyım?” diye konuştu.

ORADAN DA KOVULDU!

Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’ndaki şahsa “Ben sana gelmeden de Çorlu’ya giderdim” dediğini ifade eden Yurtsal sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim işimi burada hallet, bana burada doktor bul. ‘Ama doktor gitti, istifa etti’ dedi. ‘İstifa eder tabi’ dedim. Sen, ‘gidin, gidin’ yaparsan, maaş vermezsen, döversen, söversen ‘tabi gider’ dedim. ‘Kalk buradan git’ dedi ve kovdu beni. ‘Sen nasıl benden oy isteyeceksin?’ dedim. ‘İstemiyorum seni oyunu, oy moy istemiyorum senden’ dedi. Ben de oradan çektim gittim.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.