Haldun Taner’in ünlü eseri Çerkezköy’de sahnelenecek

Haldun Taner’in ünlü eseri Çerkezköy’de sahnelenecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.07.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyunu 19 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek

Usta tiyatrocu Haldun Taner tarafından yazılan ve Murat Atak’ın yöneteceği tiyatro oyununda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları Gökhan Azlağ, Aykut Karatay, Güray Özçelik, Hasan Tanılmış, Aylin Karaçay, Ezgi Dinçer, Damla Kaya, Kübra Tektaş, Kübra Kip, Anıl Kır, İsa Can Dinç, Ethem Kırk, Çetin Karagöz, Pelin Atal, Pınar Efe, Merthan Merdoğlu, Mehmet Ali Yılmaz, Anıl Tunç Karaersal ve Meryem Asil rol alacak.

İKİ PERDELİK OYUN

Haldun Taner’in 1964 yılında yazdığı “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” adlı iki perdelik tiyatro oyunu, II. Meşrutiyet’ten 1960’ların sonuna kadarlık bir zaman diliminde Türkiye yakın tarihinde gerçekleşen toplumsal değişimleri Vicdani ve Efruz adlı iki karakterin yaşam hikâyeleri aracılığıyla anlatıyor. İki çocukluk arkadaşı olan baş karakterlerden Vicdani, saf, iyi niyetli, dürüst ve uysal bir kişidir. Efruz ise köşe dönücü, iş bitirici, fırsatçı biridir. Oyunda, bu karakterler üzerinden devleti sömürenler ve devlete itaat edenler arasındaki dengesizlik ele alınıyor.

“ÜCRETSİZ BİLETLERİNİZİ AKM’DEN ALABİLİRSİNİZ”

‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyununun Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültür sanat etkinlikleri kapsamında 19 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sahneleneceğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Oyunumuz ücretsizdir. Vatandaşlarımız oyunu izlemek için 17 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Atatürk Kültür Merkezi gişelerinden ücretsiz biletlerini temin edebilirler” diyerek tüm halkımızı oyuna davet etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.