Farenin ziyafeti, işletmeye 46 bin TL ceza yazdırdı!

Farenin ziyafeti, işletmeye 46 bin TL ceza yazdırdı!
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Çerkezköy’de vatandaşlar tarafından bir fırında görüntülenen fare, gıda skandalını gözler önüne serdi. Farenin görüntülendiği işletme sahibi, “Kırık fayanstan içeri girmiş, ürünleri imha ettik” dese de işletmeye 46 bin 295 TL idari para cezası uygulandı ve faaliyetleri durduruldu.

Öztrak Caddesi üzerindeki bir fırında gece saatlerinde fare gezdiğini fark eden vatandaşlar, o anları cep telefonu kamerası ile görüntüleyerek yetkililere şikayetçi oldu. Farenin poğaçalar üzerinde gezdiğini gören Çerkezköy Belediyesi Zabıta ekipleri ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, işyerinde denetim yaptı.

EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ İÇİN 15 GÜN SÜRE VERİLDİ

Denetimler sonucu içeride fareye rastlanmadı. Ancak görüntülerdeki farenin giriş kapısının altındaki boşluktan içeri girdiği belirlendi. Zabıta ekipleri, hijyen ve gerekli tedbirlere uymamaktan dolayı tutanak tuttu. Öte yandan işletme sahibine 46 bin 295 TL idari para cezası yazıldı. Ayrıca işletmeye, eksikliklerin giderilmesi için 15 gün süre verildi ve faaliyetleri durduruldu.

“FARE DIŞARIDAN İÇERİ GİRDİ”

İşletme sahibi Mehmet Arıcı, 15 yıldır ilçede faaliyet gösteren bir marka olduklarını belirterek, “Bu güne kadar hijyen konusunda müşterilerimizden hiçbir şikayet almadık. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi. Caddede altyapı ve üstyapı çalışması var. Çalışmalar sırasında bizim dükkanımızın önü de kazıldı. Bu sırada giriş kapısındaki fayans kırıldı. Bizde çalışmaların bitmesini bekledik yaptırmak için. Dün gece de böyle bir olay olmuş. Fayans ile kapı arasındaki boşluğu kullanarak fare dışarıdan içeri girmiş. Tezgah üzerinde kalan poğaçaların üzerinde dolaşmış. Olayı gece duyar duymak hemen dükkana geldik. Fareyi yakalayıp attık. Poğaçaları da imha ettik. Zabıta ve tarım ekipleri inceleme yaptı. Evraklar ve hijyen konusunda hiçbir eksiğimiz yok. Kapının altındaki farenin içeri girdiği kırığı hemen yaptıracağız. Müşterilerimiz içini ferah tutsun. Fare imha ettiğimiz poğaçalar hariç hiçbir gıda ürünü ile temas etmedi. Bugüne kadar böyle bir olay kesinlikle yaşamadık. Dün akşam ki tatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.” ifadelerini kulandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.