Esnaf Odası seçimlerinde neler oluyor?

Esnaf Odası seçimlerinde neler oluyor?
Yayınlama: 09.01.2018
A+
A-

Yakın zamanda yapılması planlanan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kooperatifi seçimlerinde enteresan gelişmeler yaşanıyor. Mevcut Oda Başkanı Ali Bozdağ dahil 3 adayın yarışacağı seçimlere AKP Çerkezköy İlçe Teşkilatının da müdahil olduğu ve Bozdağ’a karşı Necati Aksu’yu desteklediği iddia ediliyor.
 
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri öncesinde Çerkezköy kulisleri, AKP İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin mevcut Esnaf Odası Başkanı Ali Bozdağ’a karşı Necati Aksu’yu desteklediği iddiası ile çalkalanıyor.
BOZDAĞ’IN OĞLU AKP YÖNETİMİNDE

AKP İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin Esnaf Odası seçimlerinde Necati Aksu’ya destek verdiği iddiası kulislerde yankı uyandırırken, mevcut Oda Başkanı Ali Bozdağ’ın oğlu Göksel Bozdağ’ın da AKP İlçe Yönetiminde olması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.
‘ÇTSO İLE DE GERGİNLİK YAŞANDI’ İDDİASI
AKP İlçe Başkanı Öğe’nin, parti yönetimindeki Göksel Bozdağ’a rağmen Necati Aksu’yu desteklemesinin gerekçesi olarak iddia edilen olaysa neredeyse Esnaf Odası seçimlerini gölgede bıraktıracak nitelikte. İddiaya göre, AKP İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva arasında 2019 seçimleri için yaşanan çekişme ve bu çekişmede Göksel Bozdağ’ın Süleyman Kozuva’dan yana saf tutması, Öğe’nin Bozdağlar ile köprüleri atmasına neden oldu.
‘ADAYLIK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYOR!’
AKP ilçe Başkanı Abdullah Öğe’nin 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olabilmek adına ne gerekiyorsa yaptığı, bu bağlamda birçok partiliyi de küstürdüğü de Çerkezköy kulislerinde konuşulan iddialar arasında. Hatta sırf Öğe’nin bu tavrı yüzünden birçok eski partilinin bu günlerde İlçe Teşkilatı binasına dahi girmediği söyleniyor.