Yaztepe güven tazeledi

Yaztepe güven tazeledi
Yayınlama: 30.01.2023
A+
A-

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Kongresinde gerçekleşen seçimi mevcut başkan Muzaffer Yaztepe kazandı

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen genel kurula Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, AKP Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, Çerkezköy Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Zümbül, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Kahraman, Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Dükanlı, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

DİVAN OLUŞTURULDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından genel kurulun açılış konuşmasını mevcut başkan Muzaffer Yaztepe gerçekleştirerek genel kurula katılanlara teşekkür etti. Ardından divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Halil Kahraman, divan başkan yardımcılığına Feridun Ergin, Katip üyeliğe ise Erkan Zümbül ve Mustafa As oy birliği ile seçildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Ardından 2021-2022 yıllarına ait yönetim kurulu yıllık çalışma raporları ve denetim kurulu raporları okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra 2021-2022 yıllarına ait bilanço ve gelir-gider tabloları tek tek okunup oy birliği ile kabul edildi.

3 ADAY YARIŞTI

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda turuncu liste ile mevcut başkan Muzaffer Yaztepe, sarı liste ile Edip Gürdap ve beyaz liste ile Necati Aksu başkanlık için yarıştı. Gündüm maddelerinin görüşülmesinin ardından başkan adaylarına günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yapması için sırayla davet edildi.

GÜRDAP: İŞİN ÖZÜ HİZMET YARIŞI

İlk konuşmayı gerçekleştiren sarı liste başkan adayı Edip Gürdap, “Bugün tüm katılımcılar kongremize hoş geldi. Esnaf teşkilatlarında sen, ben kavgası olmadan, işin özünün hizmet yarışı olduğunu belirtmek isterim. Esnaf ve sanatkarlarımızın mutluluğuna kendini adayan yöneticiler bu camiada her zaman vefalı olarak kalacaklardır. Bugünlere kadar geldiğimiz bu süreçte karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüyü her zaman kalbimizde tuttuk. Esnafımıza daha fazla hizmet mücadelesi verebilmek için bu göreve bizlerde talip olduk. Bu göreve layık görüldüğümüz taktirde bir çok çalışma ile karşınızda olacağız.” dedi.

AKSU: KEFİL OLMAK İÇİN ÇABALAYACAĞIZ

Gürdap’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren kırmızı liste başkan adayı Necati Aksu, “Yapmış olduğumuz istişareler sonucunda, aldığımız bilgi birikim ve tecrübe ile bu yola çıktık. Bu yolda tek gayemiz esnaf ve sanatkarlarımıza, şoför esnafımıza ve kooperatif ortaklarımıza nasıl faydalı olabiliriz düşüncesiyle çıktık. Esnaflarımıza ve kooperatif ortaklarımız ile yapmış olduğumuz istişare ile gördük ki gerçekten de kredi kullanma konusunda zorluk çekildiğini gördük. Biz bu konuda ferahlık sağlamak için geldik sizlere kredi çekerken kefil olmak için çabalayacağız.” diye konuştu.

YAZTEPE: SİSTEM EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAKTADIR

Son konuşmayı gerçekleştiren mevcut başkan ve beyaz liste adayı Muzaffer Yaztepe, “Bizler sizlerden almış olduğumuz görevi sorumluluğu layıkıyla yapabilme gayreti ile çalışırken zaman ve sürenin esnaf için ne kadar değerli olduğunun bilinciyle hareket ederek, istek ve talepleri en kısa sürede sonuçlandırmak için gayret sarf ediyoruz. Krediyi hazır hale getirmek için Halk Bankasına karşı sorumluluğumuz var. İşin mutfağını bilmeyenler kredinin imza ile hazır kendiliğinden oluştuğunu zannedebilirler ama öyle kolay olmuyor. Birçok aşamadan geçtikten sonra hazır hale geliyor. Zaman bizim için değerli. Mesai saatlerinde dışarıya çıkıp dolaşmak gibi bir lüksümüz yok. İşler aksamasın diye bugüne kadar keyfi izin dahi kullanmadım. Her an görevimizin başındayız. Bizi görmek, görüşmek isteyenlere de kapımız her zaman açık olmuştur. Benim düşünce tarzım bu. Böyle bir görev ve çalışma sisteminin doğru olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerimiz bize geçen zaman içinde bunların ne kadar önemli olduğunu öğretti. Bugün sorunsuz çalışan kuruluşumuzun balans ayarları yapılmış, sistem eksiksiz uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bunu değiştirmek veya uygulamalar ile ilgili karar almak genel kurulun kararı ile olur. Yönetim kurulu olarak bizler yanlış ve eksik kararlar almadık, emanet edilen görevi en iyi şekilde yapabilmek için çaba sarf ettik” ifadelerini kullandı.

HER ADAYIN 8’ER OYU İPTAL EDİLDİ

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi ve saat 17.00’a kadar sürdü. Bin 556 üyeden 925’i oy kullandı. Yapılan sayımda, 24 adet fazla oy kullanıldığı tespit edildi. Zarflar açılmadan önce 3 adaya da haksızlık olmaması için her birinden 8’er oy iptal edileceği söylenerek onaylarına sunuldu. Adaylar bunu kabul etti. Bunun üzerine beyaz, sarı ve turuncu renklerden 8’er pusula yırtılarak imha edildi. Ardından oy sayma işlemi devam etti.

YAZTEPE GÜVEN TAZELEDİ

Yapılan sayım sonuçlarına göre Yaztepe 505 oy, Gürdap 271 oy, Aksu ise 139 oy aldı. 10 oy ise geçersiz sayıldı. Seçim sonuçlarına göre Yaztepe, yeniden başkan seçildi. Yaztepe, bir kez daha kendisine güvenerek destek veren kooperatif üyelerine teşekkür etti.

YÖNETİM KURULU

Yaztepe’nin yönetiminde, Necmettin Çınar, Sami As, Hüseyin Bahar ve Cüneyt Büyükikiz yer alırken, Denetim Kurulu üyeliğine Aytaç Erdem ve Turgut Yeşil, Bölge Birliği delegeliğine de Muzaffer Yaztepe, Sami As, Hüseyin Bahar ve Cüneyt Büyükikiz seçildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.