Ekmeğin 5 TL olmasına sebep olanları da protesto etmeni bekliyoruz!

Ekmeğin 5 TL olmasına sebep olanları da protesto etmeni bekliyoruz!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.05.2023
A+
A-

Vatandaşın ucuz ekmek alabilmek için kuyruğa girdiği Çerkezköy Halk Ekmek büfelerine ilk tepki Çerkezköy Fırıncılar Derneği Başkanı Servet Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, böylesine faydalı bir uygulamayı protesto etmek için derneğe bağlı fırıncıların Pazar günleri ekmek üretmeyeceğini ifade etti

Çerkezköy Fırıncılar Derneği Başkanı Servet Erdoğan, vatandaşların ucuz ekmekle buluşturan Çerkezköy Belediye Başkanı protesto ederek derneğe bağlı fırınların Pazar günleri ekmek üretmeyeceğini açıkladı.

Yanlış ekonomi politikaları sonucu artan maliyetler dolayasıyla hükümeti bugüne kadar 1 kere bile eleştirmeyen Servet Erdoğan, Çerkezköy Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı ve dolayısıyla uygulamayı hayata geçiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı hedef aldı.

Erdoğan, yapmış olduğu açıklamada “Belediye halk ekmeği bazı günlerden teknik arızalardan dolayı veya eleman bulamadığından dolayı ekmek çıkarmamaktadır. Fırıncılar da halk ekmek var diye ekmeği az yapmaktadır. Bu sefer fırınlarda izdiham oluşmaktadır. Ertesi gün fırıncı ekmeği fazla yapmakta ve ekmek fırıncının elinde kalmaktadır. Bu sebeplerden dolayı fırıncı esnafımız çok mağdur olmaktadır. Fırıncılar derneği olarak halk ekmeğe kesinlikle karşı değiliz. Çerkezköy Öz Fırıncılar Derneği yaptığı toplantı sonunda işçi sorunlarını konuştuk eleman sıkıntısı yaşıyoruz ve pazar günleri ekmek çıkarmama kararı aldık Bizim ekmek tarifemiz ile belediye halk ekmek fiyatları arasında dağlar kadar fark var. Belediye ekmek satışlarında vatandaşa poşet vermiyor. Başka birimlerde çalıştırdıkları elemanları halk ekmekte de kullanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.