DSİ köprü çalışmalarına başlıyor

DSİ köprü çalışmalarına başlıyor
Yayınlama: 10.08.2016
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy genelinde devam eden çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Akay ayrıca, DSİ’nin, Hükümet Caddesi’nde bulunan köprüde yakın zamanda çalışmalara başlayacağını belirtti.

DSİ köprü çalışmalarına başlıyor (4)_1000x667

İMARA AYKIRI DÜZENLEMELERE EL ATILACAK
Çerkezköy genelinde süren çalışmaları Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’le birlikte inceleyen Başkan Akay ilk olarak Ravalı Sokak, Şarlı Sokak’ı gezerek buralarda kaldırım ve yol çalışması yapılması talimatını verdi. Yeşil alan düzenlemelerinin de yapılmasını isteyen Başkan Akay, imara aykırı düzenlemelerin de uygun hale getirilmesini söyledi.

HASTANE ÇEVRESİ ŞEKİLLENİYOR
Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin etrafında gerçekleşen çalışmaları da kontrol eden Başkan Akay, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ten bilgi aldı. Hastanenin etrafında Tredaş ve Türk Telekom tarafından yapılan alt yapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Gümüş, çalışmalar bittiği gibi beton yol yapımına başlanacağını dile getirdi.

KIZILPINAR PAZAR YERİNDE SONA YAKLAŞILDI
Buradan Kızılpınar Mahallesi’ne giden ve Kızılpınar Pazar Yeri ile Millet Caddesi – Koca Meşe Mesire Alanı arasında devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Akay; Pazar yerinin Eylül ayında kullanılabilir duruma gelmesi için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Başkan Akay ayrıca, Koca Meşe Mesire Alanı yolundaki çalışmaların da hızlandırılması talimatını verdi.

DSİ’YE İZİN VERİLDİ
İncelemelerin ardından Hükümet Caddesi’nde bulunan köprü ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Akay, DSİ’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden istediği izin için yetkinin kendilerine verildiğini ve bu çerçevede DSİ’ye izin yazını gönderdiklerini, DSİ’nin yakın bir zamanda köprüde çalışmalara başlayacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.