Depremzede yardımlarını evine götüren personele ceza!

Depremzede yardımlarını evine götüren personele ceza!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.06.2023
A+
A-

Kapaklı Kaymakamlığı tarafından yardımlarla ilgili görevlendirilen bir personel, depremzedelere yapılan yardımları evine götürdüğü gerekçesiyle soruşturma yedi. Soruşturmanın ardından yardımları geri teslim eden kaymakamlık personeline 3 gün maaşından kesinti cezası verildi.

İddiaya göre, Kapaklı Kaymakamlığında görevli F.B. adlı bir şahıs depremzedelere yapılan yardımları evine götürdü. Şahsın deprem bölgesinden himayesi altına aldığı yardımları evine yardım götürdüğünü fark eden yetkililer, F.B. hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın ardından F.B.’nin yardımları iade ettiği ve soruşturmanın böylece kapatıldığı öğrenildi.

“SÖYLEMEYİ UNUTTUM” DEMİŞ

F.B.’nin savunmasında “Seçim süreci vardı, ortalık çok hareketli diye yardımları kendim himaye altına aldığımı söylemeyi unuttum.” dediği öğrenildi. Öte yandan F.B.’nin yardımları tek seferde değil, parça parça getirdiği de belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLAMASA TESLİM EDECEK MİYDi?

Öte yandan Kapaklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı personeli F.B.’nin, soruşturma başlatıldıktan sonra yardımları teslim etmesi de dikkatlerden kaçmadı. Yine de 3 gün maaş kesme cezası alan F.B.’nin, soruşturma başlatılmasa yardımları teslim edip etmeyeceği merak konusu oldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.