ÇOSB’den 31 firma TİM’in listesinde yer aldı

ÇOSB’den 31 firma TİM’in listesinde yer aldı
Yayınlama: 20.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden 31 firma, Türkiye İhracatçılar Meclisi listesinde yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Zorlukları göğüsleyerek Türkiye için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması-2022” araştırmasında ÇOSB’den bu yıl da 31 firma yer aldı. Açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması-2022” araştırmasının sonuçlarını değerlendiren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, listeye giren katılımcı firmaları başarılarından dolayı kutladı.

ARÇELİK İLK SIRADA

2022 TİM İlk 1000 listesinde Arçelik 2 milyar 167 milyon dolarlık ihracatla ÇOSB’den listeye giren firmaların başında yer aldı. 606 milyon 930 bin dolarlık ihracatla Taha Pazarlama ve Mağazacılık A.Ş. (Özen Mensucat) ikinci sırada, Erdemoğlu Dış Tic. A.Ş. (Dinarsu) 293 milyon 970 bin dolarlık ihracatla üçüncü sırada yer aldı.

“GURUR DUYDUK”

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sözdinler, “Pandemi, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatıyla ortaya çıkan konteyner ve navlun sorunlarına rağmen hem üretiyoruz hem de ihraç ediyoruz, zorlukları göğüsleyerek Türkiye için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. İhracatın yıldızlarını sıralayan bu araştırma aynı zamanda bölgemizin gücünü de ortaya koyuyor. Listede 31 ihracatçı firmamızın yer aldığını gurur duyarak gördük. Daha çok firmamızın ihracata yönelerek Türkiye’ye döviz kazandırması gerekiyor. Türkiye için koşullar ne olursa olsun üretmeyi sürdüreceğiz. Üretim, ihracat, istihdam üssü ÇOSB’yi gelecek yıllarda daha fazla firmayla İSO ve TİM listelerinde görmeyi ümit eder, katılımcılarımıza başarılar dilerim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.