ÇOSB içerisindeki 112 Acil Servis İstasyonu ikiye çıkarıldı

ÇOSB içerisindeki 112 Acil Servis İstasyonu ikiye çıkarıldı
Yayınlama: 17.04.2020
A+
A-

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (ÇOSB) 112 Acil Servis İstasyonu ikiye çıkarıldı. ÇOSB ile Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonrasında ikinci 112 İstasyonu da hizmete başladı. 7 gün 24 saat Ambulans hizmetinin olduğu ÇOSB’de, Acil Servis Hizmet İstasyonunun 2’ye çıkartılması memnuniyetle karşılandı
ÇOSB yönetim kampüsü içerisindeki Ticaret Bloklarında bir alanı 112’ye tahsis eden ÇOSB Yönetimine teşekkür eden sanayiciler; “ÇOSB yönetimine gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür ederiz. ÇOSB Yönetimi çevresi için önemli hizmetlere aracılık ediyor” dediler.
112 ACİL SERVİS SAĞLIK HİZMETİ, İNSANLAR İÇİN HAYATİ ÖNEME SAHİPTİR
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan ÇOSB Yöneticileri de şunları söyledi: “Biz ÇOSB’nin yalnızca bir organize sanayi bölgesi olmadığını söylüyoruz. Kamusal hizmetler başta olmak üzere üzerimize düşen her alanda sosyal sorumluluk bilinci içinde hareket ediyoruz. 112 Acil Servis sağlık hizmeti, insanlar için hayati öneme sahiptir. 112 ambulans çağrı sisteminin en önemli performans göstergesi olaya ulaşım süresidir. Bu süre doğal olarak 112 istasyonlarının konumu ile sıkı bir ilişki içerisindedir. Olaya ulaşıldığında yeterli sağlık hizmetinin verildiği varsayıldığında, ne kadar kısa müdahale süresi o kadar kaliteli hizmet sonucuna ulaşabiliriz. 80 bine yakın çalışanımızın bulunduğu OSB’mizde yaşanabilecek olası, insan yaşamını tehdit eden sağlık sorunu, iş ve trafik kazaları, yangınlar, depremler gibi birçok acil duruma karşı önlemlerimizi sürekli olarak almış oluyoruz.”
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.