Çocuk Etkinlikleri Grubu başlıyor

Çocuk Etkinlikleri Grubu başlıyor
Yayınlama: 03.10.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, okul öncesi çocuklara yönelik gerçekleştireceği çocuk etkinlik ve ebeveyn-çocuk etkinlik programlarıyla çocukların eğitim hayatına hazırlanması ve ebeveyn ve çocuklar arasında sağlıklı iletişimin güçlenmesini amaçlıyor

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanacak etkinlik programı, ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan program, anne-çocuk, baba-çocuk ve çocuk etkinlik grubu olmak üzere 3 ayrı şekilde yapılacak ve toplamda 4 ile 8 hafta sürecek.

Çocuk etkinlikleri grubu, çocuğun gelişim alanlarını desteklemek amacıyla 36-48 ay ve 48-60 aylık çocukların katılabileceği 8 haftalık olarak hazırlanmış etkinlik programı şeklinde olacak. Kazandırılmak istenen beceriler bütünleştirilmiş etkinlikler şeklinde çocuklara sunulacak. Düzenlenecek programla, çocukların akademik becerilerini, hayal gücünü, sosyal uyum becerilerini, özgüven gelişimini, dil gelişimini, ince motor ve kaba motor becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Çocuk Etkinlikleri grubunda yer alan çocuklara yönelik Serbest Zaman Etkinliği, Türkçe-Dil Etkinliği, Müzik-Dans Etkinliği, Oyun ve Hareket Etkinliği, Drama Etkinliği, Sanat Etkinlikleri gibi programlarla, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimleri desteklenmiş olacak.

Ebeveyn – çocuk etkinlik grubu, anne–çocuk veya baba-çocuk şeklinde katılabilecekleri 4 haftalık etkinlik programıdır. 60-72 aylık çocukların katılabileceği Ebeveyn – Çocuk etkinlik grubunun amacı, planlanan etkinlikler aracılığıyla ebeveynleri ile çocukların arasındaki bağı güçlendirerek, pozitif iletişimini arttırarak gelişimlerinin desteklenmesidir.

Etkinlik programına katılmak isteyen vatandaşlar 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden randevu oluşturarak kayıt yaptırabilirler.

ALBAYRAK: “ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ”

Gerçekleştirilecek program ile ilgili bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugünün minikleri, yarının büyükleri olacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Okul öncesi çocuklarımızı eğitim hayatına hazırlamak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, güzel ve anlamlı bir program hazırladık. Eğitime en çok bütçe ayıran belediyelerin başında geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.