CHP’den Kılıçdaroğlu’na tam yetki

CHP’den Kılıçdaroğlu’na tam yetki
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
A+
A-

PM üyeleri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını belirleme görüşmeleri öncesinde partisinden tam yetki aldı

CHP’de hem milletvekilleri hem de Parti Meclisi üyeleri ile bir araya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını belirleme görüşmeleri öncesinde partililerden tam yetki aldı. Toplantılarda, Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusunda da desteklendiği öğrenildi.

2 Mart Perşembe günü Millet İttifakı liderleri ile Altılı Masa etrafında bir araya gelecek Kemal Kılıçdaroğlu, bu toplantı öncesinde ilk olarak milletvekilleri ile kapalı grup toplantısı düzenledi. Video-konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda milletvekillerinin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na aday belirleme konusunda tam yetki verdiği ifade edildi. Söz alıp konuşan milletvekillerinden aksi bir ifadede bulunanın olmadığı bildirildi. Toplantıda ayrıca Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusunda da tam destek aldığı, başka bir adayın bu süreçten sonra düşünülemeyeceğinin ifade edildiği öğrenildi. Toplantı sonrasında CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un imzalarıyla bir bildiri yayımlandı. Bildiride, “Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonraki bütün süreçlerde grubumuz adına karar almak konusunda oybirliğiyle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yetkilendirilmiştir” denildi. Bu toplantının hemen ardından CHP Parti Meclisi bir araya geldi. Bu toplantıda da Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa çalışmalarının da vurgulanarak adaylık konusunda desteklendiği ifade edildi. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılan açıklamada, “Parti Meclisimiz, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda, bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerde, Parti Meclisimiz adına karar alma konusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy birliğiyle tam yetki vermiştir” ifadelerine yer verdi.

Milletvekillerinin ve Parti Meclisi üyelerinin destek mesajlarının ardından söz alan Kılıçdaroğlu’nun ise “orta yol partisi” olmadıklarını söylediği kaydedildi. Edinilen bilgiye göre, “CHP sosyal demokratların partisidir” diyen Kılıçdaroğlu’nun parti içi ve dışı çok sayıda mesaj verdiği, ayrıca, “Orta Yol Yolcuları partisi değiliz biz. Solun, sosyal demokratların maksimum oyu yüzde 5’miş, 10’muş, 20’ymiş, 30’muş falan, bunlar duruşumuzu değiştirmez. Birilerine şirin gözükmek için vahşi neoliberalizmi pas mı geçeceğiz, 5’li çeteyi mi affedeceğiz? Hayır, biz neoliberalizme karşı sonuna kadar savaşacağız. CHP bir mücadele partisidir. Hak yiyen çetelerle mücadele etmek için vardır. Onlarla mücadele konusunda asla geri adım atmam, asla durmam. Neoliberalizmin ve onların yerli hamilerinin halkımıza reva gördüğü düzeni, birilerine şirin görünmek adına kabul etmeyi hiç düşünmüyorum” dediği öğrenildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.