Çetin: Olası afetlere hazır hale gelmeye çalışıyoruz

Çetin: Olası afetlere hazır hale gelmeye çalışıyoruz
Yayınlama: 08.02.2024
A+
A-

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığı tarafından 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde düzenlenen ‘’Asrın Felaketini Anma ve Alınması Gereken Tedbirler’’ konulu seminere katıldı

Başkan Çetin, “İlk yardım ve afet eğitiminin hayati öneminin bir kez daha vurgulandığı, Afet İşleri Müdürümüz, AFAD eğitmenimiz, psikoloğumuz ve sosyoloğumuzun da sunum yaptığı seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, asrın felaketinde kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

“HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Şener Sümbül, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu konuşma yaptı.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de programda bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Çetin,  “Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyor, asrın felaketin yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığına da bu anlamlı program için teşekkür ediyorum.” dedi.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK”

6 Şubat 2023’te asrın felaketinin yaşandığına ve zor günlerde necip milletimizin birlik ve beraberlik örneği sergilediğine dikkat çeken Başkan Çetin, “Atatürk Kültür Merkezimizin dili olsa da konuşsa. O günlerde her yaştan vatandaşımızın inanılmaz gayreti hafızalarımızda hep yer edinecek. Bir kez daha milletimizle gurur duyduk.” diye konuştu. AK Parti Genel Merkezinin talimatıyla Kapaklı Belediyesi olarak Hatay’da görev aldıklarını belirten Başkan Çetin, “Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Vatandaşlarımızı kurtarmaya, arama kurtarma ekiplerine hizmet etmeye, yardımcı olmaya gayret ettik. Altınözü Belediyesi ile kardeş şehir olduk, orada temizlik işleri çalışmalarına destek olduk.” dedi.

“OLASI AFETLERE HAZIR HALE GELMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Kapaklı Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü ve arama kurtarma ekiplerinin kurulduğuna ve faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çeken Başkan Çetin, “Toplumumuzu afet konusunda bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik eğitimler gerçekleştiriyor, olası afetlere hazır hale gelmeye çalışıyoruz. Asrın felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Hamdolsun devletimiz 1 yıl içerisinde büyük bir seferberlik ilan ederek yeni konutları hayata geçirdi, peyderpey vatandaşlara teslim etmeye başladı. İnşallah kısa zamanda tüm vatandaşların mağduriyeti giderilecek.” dedi.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Kapaklı Belediyesi Afet İşleri Müdürü Ferhat Kaanoğlu, eğitmen Hakkı Ankul, Uzman Klinik Psikolog Ceren Sayın Eski ve Sosyolog Serap Demir Deke bir sunum yaptı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti İlçe Başkanı Mecit Çoğal, MHP İlçe Başkanı Çağlar Bütün,  Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, AK Parti Tekirdağ İl Gençlik Kolları Başkanı Adem Çifci, Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Şener Sümbül, siyasiler, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.