Çerkezköy’de 23 Nisan coşkusu

Çerkezköy’de 23 Nisan coşkusu
Yayınlama: 23.04.2024
A+
A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı

Çerkezköy’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve öğrenciler tarafından çelenk sunulması ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Şanlı bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından TBMM’nin açılışının 104’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 29 Ekim Spor Kompleksi’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.

BAYRAMIMIZ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi’ndeki kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Erkan Bulut ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kapalı spor salonunda bulunan öğrencilerin ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yapmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Erkan Bulut ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından verildi.

ÇOCUKLAR BÜYÜLEDİ

Ödül töreninin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel gösteriler sahnelendi ve şiirler okundu. Halk oyunları ekiplerinin ve Çerkezköy Belediyesi Bale kursu öğrencilerinin gösterileri ile 29 Ekim Spor Kompleksi’ndeki kutlamalar sona erdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, 27 Nisan Cumartesi günü Kent Park’ta Çerkezköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.