Çerkezköy Yazarlar Birliği, okuyucularıyla buluştu

Çerkezköy Yazarlar Birliği, okuyucularıyla buluştu
spot_img
Yayınlama: 12.02.2024
A+
A-

Yakın zamanda kurulan Çerkezköy Yazarlar Birliği ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Bölgenin 8 yazarı, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı buluşmada seminer ve imza günü düzenlendi

Çerkezköy Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen buluşmaya Çerkezköy KAGEDER Başkanı Zeynep Bozkurt, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, Trakya Folklor Kulübü Başkanı Abdullah Coşkun, Çerkezköy Mimarlar Odası bir önceki dönem başkanı Yüksek Mimar Sinan Meral, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

VAROL: ÇERKEZKÖY’Ü SANATIN VE EDEBİYATIN MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çerkezköy Yazarlar Birliği Başkanı Hayri Varol, “Ayçiçeği Tarlalarına Beton Dökülürken isimli kitabımda şöyle bahsetmiştim: ‘Toz kalkardı yollarından hafif bir yel esse Çerkezköy’ün.’ İşte Çerkezköy’ü biz o zamanlardan bu günlere kadar hep beraber, her birimiz inşasına bir taş koyarak, tuğla koyarak bu günlere gittik. Benden 30 yıl önce gelen, benle gelen ve benden sonra gelen de bu şehre katkıda bulundu. Hepimiz bu şehrin birer taşlarıyız. Bu şehrin temelinden birisi de emekçiler ve işçilerdir. Ondan sonra biz geliyoruz. Binalar yaptık insan sayısı arttı. Ama bir şehrin gerçek kimliğini yakalayabilmesi için o şehrin edebiyatı ve sanatı olması gerekiyor. Bunlar olmadığı sürece o şehir kimliğini tamamlamış olamaz. Çerkezköy’ümüzde 15 kişi ile yazarlar birliğimizi oluşturduk. Ancak, sanatı ve edebiyatı artırmak, gençlerimize bunu özendirmek, yaymak istiyoruz. Emeğin kenti olarak isimlendirdiğimiz şehrimizi sanatın ve edebiyatın da merkezi yapmak istiyoruz. Buralara geldiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

KİTAPLAR İMZALANDI

Varol’un açılış konuşmasının ardından yazar Yasemen Altay Görür, Funda Serfiçe ve Meral Çetin, edebiyat ve sanat adına konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından KAGEDER Dernek Başkanı Zeynep Bozkurt yazarlara çiçek takdim etti. Sonrasında davetli katılımcılar edebiyat ve sanat adına konuştular. Konuşmaların ardından yazar Nilgün Zaimoğlu, Funda Serfiçe, Meral Çetin, Kalbiye Marangoz, Yasemen Altay Görür, Fahrettin Masum Budak, Hayri Varol ve Muharrem Kalkan’ın kitaplarını imzalamasının ardından toplantı sona erdi.

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.