Çerkezköy ve Kapaklı’da ekmek 7 TL’den satılacak

Çerkezköy ve Kapaklı’da ekmek 7 TL’den satılacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.07.2023
A+
A-

Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği kararıyla 200 gram ekmeğin 7 TL’den satışa sunulacak.

2023 yılının ikinci dönemine ilişkin asgari ücretin 11 bin 402 lira olmasıyla beraber, zam yağmuru da başladı. Bunların başında temel ihtiyaç gıdası ekmek geldi. Ekmek, Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği kararıyla 5 TL’den 7 TL’ye yükseldi. Bu kapsamda, Çerkezköy ve Kapaklı’da dahil solmak üzere Tekirdağ il genelinde 200 gram ekmek 7 TL’den satılmaya başlayacak.

YÜZDE 40 ZAM

Artan maliyetler karşısında ülkenin dört bir yanında ekmeğe zam yapılırken, Tekirdağ ve ilçelerinde de ekmeğe zam gelmeye başladı. Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kararıyla 210 gram olan ekmeğin gramajı 10 gram düşürülerek 200 grama indirildi, fiyat ise yüzde 40 artırılarak 7 liraya yükseltildi. Ekmeğe en son Ocak ayında zam gelirken, 4,5 TL’den 5 TL olmuştu.

VALİLİK ONAYINA SUNULACAK

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Zümbül ise yaptığı açıklamada, Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği ekmeğin 5 TL’den 7 TL’ye çıkarılması konusunda karar aldı. Karar, valilik onayına sunuldu. Eğer valilikten onay çıkarsa ekmek zamlı fiyattan satışa sunulacak” dedi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.