Çerkezköy Halk Akademisinde 2022 – 2023 dönemi sona erdi

Çerkezköy Halk Akademisinde 2022 – 2023 dönemi sona erdi
spot_img
Yayınlama: 15.07.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğretmenleri, öğrencileri ve velileri 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın bitmesi nedeni ile Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile bir araya geldiler

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin 2 yıl önce kurularak LGS’ye hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerine ücretsiz eğitim desteğinin verildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk yıl sadece Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim verdik ve 104 öğrencimiz bu eğitim desteğinden yararlandı. Bu yıl ise 155 öğrencimiz hem Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde, hem de Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde ücretsiz eğitim desteği aldı” dedi.

“BAŞARI ÇITASI YÜKSELİYOR”

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz eğitim desteğinin yanı sıra ulaşım ve yemek desteğinin de sağlandığını belirten Başkan Akay, “Özel kurslara, dershanelere maddi imkansızlıklar nedeni ile gidemeyen öğrencilerimizin yararlanabilmesi amacı ile oluşturduğumuz Çerkezköy Halk Akademisi artık Çerkezköy’de LGS Sınavlarında bir marka oldu. Bu yılki LGS Sınavı’nda ilk %5’lik başarı dilimine 6 öğrencimizi, %10’luk başarı dilimine 17 öğrencimizi ve %20’lik başarı diliminde 29 öğrencimizi sokmayı başardık.

“DAHA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEĞİZ”

Öğretmenlerimizin özverili çalışmaları, öğrencilerimizin azim ve istekleri sayesinde 2 yılda Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi kartopu misali büyüyerek bugünlere geldi. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha çok öğrenciye ulaşarak, daha büyük başarılar elde edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İKRAMLARDA BULUNULDU

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin 2022-2023 Yılı Eğitim ve Öğretim Yılı’nın bitmesi nedeni ile düzenlediği veda etkinliğine Halk Akademisine devam eden öğrenciler, velileri ve Akademide görev yapan öğretmenler katılırken hazırlanan birbirinden güzel ikramlar konuklara sunuldu.

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.