Çerkezköy Belediyesinden LGS öğrencilerine destek

Çerkezköy Belediyesinden LGS öğrencilerine destek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi, LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Sınavı’na giren öğrencileri yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri Çerkezköy’deki sınav merkezlerinin önünde stantlar oluşturarak, sınava giren öğrencilere ve velilere kalem, silgi, su, kek ve meyve suyu dağıttı

27 FARKLI NOKTADA STANT KURULDU

Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Çerkezköy genelinde LGS Sınavı’nın yapıldığı toplam 27 okulun önünde öğrenciler ve veliler için stantlar kurdu. Sınava giren adaylara su, kalem ve silgi dağıtılırken, okul önlerinde çocuklarını heyecanla bekleyen velilerimize de su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

“GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çerkezköy Belediyesinin eğitime büyük önem verdiğine vurgu yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediyemiz bünyesinde Halk Akademisi’ni kurduk ve LGS Sınavına hazırlanan öğrencilerimize katkı sağlamaya çalıştık. Mahalle Evlerimizde oluşturduğumuz bilgisayar odaları ve kütüphanelerle de öğrencilerimizin gerek sınavlara hazırlanmaları gerekse ödev ve araştırmalarını yapabilmelerine imkan sağladık. Atatürk Kültür Merkezimizde de gençlerimizin rahat ve istedikleri kaynaklara ulaşabilecekleri bir ortam sağlamak adına Etüt Merkezimizi kurduk. Biz her zaman gençlerimizin yanında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“TÜM ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “LGS Sınavı’na giren öğrenci kardeşlerimiz bu süreçte çok çalıştılar. Heyecanla bugünü beklediler. Biz de onları ve ailelerini yalnız bırakmak istemedik. Sınava giren evlatlarımıza kalem ve silgi dağıttık, ayrıca öğrencilerimize ve onları bu sıcakta dışarıda heyecanla bekleyen velilerimize, kek, meyve suyu ve su ikramında bulunduk. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.