Büyükşehir’den ‘trafiği rahatlatma’ seferberliği

Büyükşehir’den ‘trafiği rahatlatma’ seferberliği
Yayınlama: 09.08.2019
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltacak, farklı yönlerde ulaşım mesafelerini kısaltacak yeni yollar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesi şehir için trafiğinde alternatif bir güzergâh haline gelecek olan Soğancılar Caddesinde yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor

ÖRDEKLİDERE GEÇİŞ YOLUNDA İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI
Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Muratlı Caddesine; dolayısıyla şehir merkezine ulaşımı sağlayacak ve Çevre Yoluna bağlantılarda önemli rol oynayacak yeni bir yol olan Soğancılar Caddesinde çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Soğancılar ve Çandarlızade caddelerinin Ördeklidere geçiş yolunda inşaat çalışmaları başlatıldı. Söz konusu yol Süleymanpaşa ilçesinde doğu-batı yönündeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (sahil yolu) ve Hükümet Caddesinin Muratlı Caddesine kadar olan bölümüne alternatif oluşturacak.
TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN AZALTILMASI HEDEFLENİYOR
Soğancılar Caddesinde yürütülen yol çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber Hükümet Caddesi, Muratlı Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Cumhuriyet Meydanındaki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.
ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK
Öte yandan Çevre Yolu ile Çandarlızade Caddesi arasındaki bağlantıyı sağlayan Merkez Caddesinde önümüzdeki günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yürütülmekte olan asfalt çalışmaları tamamlanacak.
GEREKEN ADIMLARI YERİNDE VE ZAMANINDA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kentsel büyüme ve nüfus artışına bağlı olarak artan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yeni yollar yapmaya devam ediyoruz. Hürriyet ve Gündoğdu mahallerimizde yol yapım çalışmalarını gerçekleştirmekte olduğumuz Soğancılar Caddesi, vatandaşlarımızın ilçe merkezine ulaşımını kolaylaştıracağı gibi diğer ana arterlerde de trafik yoğunluğunu azaltacak. Ayrıca bu yolun yapılmasıyla beraber inşaat çalışmaları devam eden Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamıza da ulaşımı sağlamış olacağız. Modern bir şehircilik anlayışıyla kentimizin geleceğini planlamaya ve gereken adımları yerinde ve zamanında atmaya devam edeceğiz.” dedi.