Bilge: Umudu birlikte yeşertelim

Bilge: Umudu birlikte yeşertelim
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile CHP Kapaklı İlçe Başkanlığı’na yeşil listeden aday olduğunu duyurdu

CHP Kapaklı İlçe Başkan Adayı Deniz Bilge, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Umudun arifesi…

Kıymetli yol arkadaşlarımız ve sevgili Kapaklılar;

Kapaklı CHP Kadın Kolları Başkanı olarak göreve başladığım tarihten itibaren bu görevi üstlenmiş her Cumhuriyet Kadını gibi canla başla Kapaklı da dolaşılmadık mahalle çalınmadık kapı bırakmamaya gayret gösterdim. Görev yaptığımız süre zarfında ilçemizin  her karışında Kapaklı Kadın kolları olarak izimiz var. Üstlendiğimiz görev ve sorumlulukların gereğini yerine getirmek için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Oluşturacağımız dürüst, deneyimli üretken kadrolarla Kapaklı’nın kaderini değiştirerek yerelde iktidar olmak nihai hedefimizdir.

Siyasette kadınlarımızın önünü açmak ve çözüm odaklı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla Kapaklı örgütümüze kadın eli değsin. Kadın siyasetin nesnesi değil öznesi olsun diyerek Kapaklı Cumhuriyet Halk Partisi Başkan adayı olduğumu onur duyarak bildiriyorum.

Kıl payı kaçırılan bir seçimin hemen ardından, üzerimize düşen sorumluluk gereği Kapaklı’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin etki alanını ve gücünü yükseltmek adına yönetime talip olma kararı aldık.

Hedeflediğimiz örgütlenme modelinin ana eksenini “Her gün, her yerde siyaset” olarak belirledik; yola da bu mottoyla çıkıyoruz.

Buna göre Kapaklı’da yaşayan tüm parti üyelerimizin, yönetim kademesindeki arkadaşlarımız kadar etkili olmasının önünü açacak bir görevlendirme anlayışı ve imrenilecek bir eylem takvimi ile yönetime talibiz.

Sadece özel günlerde değil, hayatın her alanında ve anında politika üretebilecek bir ilçe yönetimi oluşturmayı önümüze koyduk. Buna göre içe dönük her türlü kısır tartışmayı öteleyen, tüm enerjisini “tek adam rejimi” ile mücadeleye adayacak olan bir perspektifle yol alınmasının zorunlu olduğu inancındayız.

Her bir üyenin inisiyatif aldığı bir örgütlenme şemasıyla işe başlayacağız.

Her mahalleye, her apartmana, her fabrikaya ve buralardaki daha alt unsurlara CHP tarafından ne kadar ulaşılabildiğini nokta atışı yaparak tespit eden, ilçenin sosyal doku haritasını önüne koyarak çalınmadık kapı bırakmayan örnek bir model oluşturmayı hedefliyoruz.

Parti politikalarının, bugüne dek CHP’ye oy vermeyi aklının ucundan dahi geçirmemiş geniş kitlelere anlatma yeteneği ve inadının kesinlikle sonuç getireceğinin bilincindeyiz.

Bu bağlamda, ilçe seçiminin hemen ardından birleştirici yönetim anlayışıyla, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her üyesinin katılımı ve katkısıyla hareket eden bir tutum içinde olacağız.

Partimizin genel politikalarının ve ülkemizin ana gündeminin haricinde yereldeki ihtiyaçlara anında müdahale etmek için özel bir çalışma ve koordinasyon birimi kurmayı ödev olarak önümüze koyuyoruz.

Politik denklem olarak adeta Türkiye’nin izdüşümü olan Kapaklı’da birinci parti olmak için var gücümüzle çalışmak istiyoruz.

Böylesi bir başarının ardından, adına “Kapaklı Modeli” denilecek bir siyaset felsefesini ve pratikler bütününü partimizin en üst kademesinden, en ücra köşesindeki belde örgütüne dek iletmeyi ve örnek olmayı umut ediyoruz.

Evet, büyük bir düşümüz var!

Bu hayali birlikte büyütmek ve henüz önsözünü paylaştığımız bu kitabı birlikte yazmaya var mısınız?

Öyleyse, umudu birlikte yeşertelim!

Kapaklı’da CHP iktidarına giden yolun arifesinde birleşelim ve hep birlikte bayramları getirelim.

Yüzümüzü güldürecek bayram gibi bir gelecek için CHP’yi daha da büyütelim; Kapaklı’da “Yeşil Liste”yi destekleyelim.

Yüz yıllık ulu çınarımızın dallarındaki yeni filizleri yeşertmek için haydi göreve… Haydi CHP’ye!”

DENİZ BİLGE KİMDİR?

1983 İstanbul doğumlu, aslen Edirne Uzunköprülü ve 2015 yılından itibaren de Kapaklı’da ikamet ediyor. Evli ve 1 çocuk annesi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu ve şuan Atatürk Üniversitesi Sosyoloji bölümüyle eğitim hayatına devam ediyor.

20 yıldır özel sektörde muhasebeci olarak çalışmasının yani sıra, aynı zamanda siyasi kimliğini de oluşturmanın adımlarını atmış oldu. Uzun yıllar içinde bulunduğu siyasi çevrede ilk olarak 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP’li İrfan Mandalı’nın listesinde 28. sıradan Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak aktif siyasete başladı. 2020 yılında CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak seçilmiş olduğu görevini halen aktif şekilde sürdürmekte. Bazı sosyal projelerde de özverili çalışmalar yapmakta.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.