Başkan Çetin’den Cumhur İttifakı meclis üyelerine: Elimizdeki malzeme bu, ne yapalım?

Başkan Çetin’den Cumhur İttifakı meclis üyelerine: Elimizdeki malzeme bu, ne yapalım?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde salt çoğunluk olmadığı için meclisten geçemeyen geri dönüşüm projesini anlatan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, MHP grubu ve 2 AKP’li meclis üyesini eleştirdi. MHP grubuna “Asıl görevlerini unuttuklarını görüyorum” diyen Çetin, AKP’li Veysel Güven ve Adem Sekmen’e ise, “Egolarını tatmin etmek için her şeye hayır diyorlar. Elimizdeki malzeme bu, ne yapalım?” dedi.

Kapaklı Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda, bazı meclis üyelerinin devamsızlık yapması kamuoyunda tartışmaya neden oldu. Söz konusu mecliste Avrupa destekli önemli bir geri dönüşüm projesi, oyçokluğu ile kabul edilmesine rağmen salt çoğunluk sağlanmadığı için iptal edilmişti. Konuyla ilgili ilk kez açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Cumhur İttifakı meclis üyelerini topa tuttu.

“3 AY BOYUNCA KONUŞULDU, MECLİSE GELMEMEK ONLARI HAKLI ÇIKARMAZ”

MHP grubunun meclise gelmeyişini değerlendiren Başkan Çetin, “Meclis üyeleri halk için oradalar. Topluma faydalı tekliflere destek vermek için oradalar. Öyle topu taça atmak, topu çevirmek uygun hareketler değil. Bu konu ilk Kasım ayında geçti, komisyonlara havale edildi. 3 ay geçti, 3 ay boyunca komisyonlarda bu konu tartışılıp konuşuldu. Sıfır Atık Müdürümüz her seferinde davet edilerek kendilerine konuyu anlattı. Onlar eksik bilgiye sahiplerse meclise gelmemek onları haklı çıkarmaz. Meclise gelseler, açıklamalarımı dinlerlerdi. Kaldı ki her gün oradayım. Öğrenmek isteyen gelir, öğrenir.” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN DAVRANIŞINI DOĞRU BULMUYORUM”

MHP’li meclis üyeleri Serkan Genç, Emrah Sevinç ve Feyzullah Yorulmaz’a yüklenen Çetin, “3 yıldır devam eden bir proje bu. Cumhur İttifakı’nın bu davranışını doğru bulmuyorum. İlk defa da yapmıyorlar. Her seferinde ‘Biz bilgilendirilmedik, oldu bittiye getiriyorlar’ gibi söylemlerle kendilerini haklı görüyorlar. Asıl görevlerini unuttuklarını görüyorum. Asıl görevleri Kapaklı halkına hayırlı bir projeye destek vermek. O zaman geleceksin meclise, size söylediklerini mecliste söyleyecek.” İfadelerini kullandı.

“ELİMİZDEKİ MALZEME BU, NE YAPALIM?”

Ayrıca o gün mecliste olmayan AKP’li Veysel Güven ve Adem Sekmen’i de eleştiren Başkan Çetin, “2 tane de AK Partili arkadaşımız vardı. İkisi de başkan yardımcılarımızdı ancak görevden alındıktan sonra gelmediler. Onlar da halka yönelik bir çalışma sergilemiyorlar. Kendileri, kişisel egolarını tatmin etmek için her şeye hayır diyorlar. Elimizdeki malzeme bu, ne yapalım?” açıklamalarında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.