Bağlık Viyadüğü’nde sona gelindi

Bağlık Viyadüğü’nde sona gelindi
Yayınlama: 07.06.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından “Tekirdağ İli Genelinde Muhtelif Yol Kavşak Projeleri Hazırlanması” projesi kapsamında yapımına başlanan Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’ndeki çalışmalarda sona gelindi

567 No’lu Çerkezköy – Kapaklı Devlet Yolu ve Pınarça Deresi’nin üzerinden geçerek Bağlık Mahallesi içerisinde bulunan Tevfik Fikret Caddesi’ni Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayan viyadük, her biri 29 metre uzunluğunda toplam 9 açıklıktan oluşuyor. Kazıklı temel sistemi ile yapılan olan viyadüğün toplam uzunluğu 275 metre.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BAĞLIK VİYADÜĞÜ’NDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞTIK”

Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmaların son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Albayrak, Çerkezköy İlçesi Bağlık Viyadüğü ile birlikte bölgede yaşanan trafik sorunun büyük oranda halledileceğini belirterek, “Yollar şehirciliğin ve kentin gelişmesinin en önemli göstergelerindendir. Trafiğin büyük ölçüde rahatlaması ve hemşerilerimizin kolay ulaşım sağlayabilmesi için 275 metre uzunluğa sahip Çerkezköy Bağlık Viyadüğü sıcak asfalt serimi ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızda sona yaklaştık. Büyükşehir Belediyesi olarak şehircilik adına önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bağlık Viyadüğü’nde 124 adet 100 cm çapında ve boyları 10 ile 14 metre arasında bulunan temel fore kazıklar bulunuyor. Bunların toplam boyu 1.560 metre. Bu kazık temellerden sonra yapılan duvarların yanı sıra 108 adet kiriş imalatı da yapıldı. Platform genişliği 15 metre olan viyadük, iki şeritli ve yaya kaldırımları mevcut bir viyadük konumunda.

ÇERKEZKÖY İLÇESİ CENGİZ TOPEL CADDESİ YEPYENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Çerkezköy’deki incelemelerine Cengiz Topel Caddesi ile devam eden Başkan Albayrak, Tekirdağ’ı tüm ilçeleri ile birlikte güzelleştirmeye ve geliştirmeye devam ettiklerini dile getirerek, “Çerkezköy ilçemizin Cengiz Topel Caddesi’nde 2.500 metre peyzaj ve çevre düzenlemesi yaparak ilçemizin çehresini değiştirdik. Ekiplerimiz caddedeki son düzenlemeleri de tamamlamak için titiz bir çalışma yürütüyorlar. Vatandaşlarımız için kentimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.