Bağlık Viyadüğü sene sonuna kadar tamamlanacak

Bağlık Viyadüğü sene sonuna kadar tamamlanacak
Yayınlama: 31.05.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’e kazandırılacak olan Bağlık Viyadüğü yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Bağlık Mahallesi’nin iki yakasını bir araya getirecek olan Bağlık Viyadüğü projesinin Çerkezköy için büyük önem taşıdığını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, çalışmaların hızla devam ettiğini ve projenin en kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

“TAHMİN EDİLENDEN DAHA KISA SÜREDE BİTECEK”

Tevfik Fikret Caddesi ile Mimar Sinan Caddesi’ni birbirine bağlayacak olan ve Bağlık Viyadüğü projesinin temelinin Kasım 2022 tarihinde atıldığını anımsatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 43 milyon 835 bin TL bedelle ihalesi yapılan ve 2023 yılının sonunda tamamlanması ön görülen Bağlık Viyadüğü Projesi’nde çalışmalar hızla sürüyor. Projenin daha erken bir tarihte tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılmasını hedefliyoruz” dedi.

EN KISA ZAMANDA HİZMETE AÇILACAK

Proje kapsamında viyadüğün temel ve kolon imalatlarının tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Viyadük yolu yapımı kapsamında ön germeli prefabrik kirişlerin de tamamı yerleştirildi. Bağlık Mahallemizin iki yakasını bir araya getirecek ve trafik yükünü azaltacak olan Bağlık Viyadüğü en kısa zamanda tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.