Ayfer Dönmez “Yeniden adayım” dedi

Ayfer Dönmez “Yeniden adayım” dedi
Yayınlama: 23.06.2023
A+
A-

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, ilçe teşkilat binası önünde gerçekleşen basın toplantısında yeniden ilçe başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

CHP Çerkezköy ilçe teşkilat binası önünde gerçekleşen açıklamaya Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve partililer katıldı.

“BU SÜRECİN HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Açıklamada konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, tüm adaylara başarılar diledi. Akay, “Bugün burada Çerkezköy Belediye Başkanı olarak değil, CHP’li bir kardeşiniz olarak bulunuyorum. Sıfatlarından arınmış, sadece Cumhuriyet Halk Partisi için mücadele eden biriyim ve birlikte olduğum arkadaşlarımın yanında olduğumu ifade etmek istiyorum. 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olmak gurur verici. Birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızla birlikte bir sürece giriyoruz. Bu sürecin tüm arkadaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

“ÇERKEZKÖY’Ü DE TEKİRDAĞ’I DA KAZANACAĞIZ”

Yakın tarihte 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri gerçekleşti. Büyük bir iktidar arzusuyla çalışıp çabaladık. Bu işe gönül veren arkadaşlarım buradalar. Şahsım adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu mücadele 14 Mayıs’ta başlamadı, 28 Mayıs’ta da bitmedi. Zor şartlarda 2014 yılında yerelde iktidarlarken iktidara gelmenin sevincini burada bulunan arkadaşlarım biliyor. 2014 yılında buradaki gençlik kollarım, kadın kollarım, Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerim yan yana, kol kola mücadele ettik. 8 ay sonra yine yerel seçim var. Uzun yıllardan beri yan yana omuz omuza yürüttüğümüz bu büyük mücadelede arkadaşlarımla beraberim. 8 ay sonra Çerkezköy’ü de kazanacağız, Tekirdağ’ı da kazanacağız. 31 Mart 2024 yılında yeniden Çerkezköy meydanlarında, Tekirdağ meydanlarında Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını göreceksiniz.” dedi.

“KADIN KOLLARINDA BAŞLAYAN MÜCADELEM, İLÇE BAŞKANLIĞI İLE DEVAM EDİYOR”

Akabinde CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez söz aldı. CHP’de uzun yıllardır görev aldığını vurgulayan Dönmez, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerinin mevcut iktidar tarafından her geçen tırpanlandığını, adaletsizliğin arttığını, fırsat eşitliğinin ortadan kalktığını görüp sadece izleyerek, şikayet etmekle olmaz, bir şey yapmayalım diyerek, siyasete girip mücadele etmeliyim diyerek, Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. Kadın kollarında başlayan mücadelem daha sonra İlçe yöneticiliği, Belediye Meclis üyeliği ve halen yürütmekte olduğum ve onur duyduğum İlçe Başkanlığı ile devam etmektedir. Atatürk İlke ve devrimlerine, laik Cumhuriyete olan bağlılığımı, mücadeleci ve pes etmeyen tarafımı burada bulunan çoğu kişinin bildiğine eminim.” ifadelerini kullandı.

“TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM”

Görev süresince bir pandemi yaşandığını hatırlatan Dönmez, bu süreçte kendisine destek olan partililere teşekkür ederek; “12 Ocak 2020 tarihinde partimiz delegelerinin teveccühü ile bu göreve seçilme onurunu yaşadım. Görev süremin başında ortaya çıkan, hem ülkemizi hem de dünyayı sarsan korona virüs salgını, herkesin olduğu gibi ne yazık ki bizim de çalışmalarımızı olumsuz etkiledi. Bu süreçte örgüt olarak ,salgın tedbirleri çerçevesinde gereken çalışmaları yaptık. Özellikle 65 yaş üstü olan ve evlerinden çıkamayan, yanında yardım edecek kimsesi olmayan üyelerimize ulaşıp, ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Salgının sonlarına doğru gelirken geçen yıl, önce annemi doğal sebeplerden sonra da babamı korona virüs sebebiyle sadece 40 gün arayla kaybettim. Tüm bu olumsuz ve zorlu süreçlerde bana sonuna kadar destek olan yol arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.” dedi.

“YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ!”

Dönmez, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “İktidar olmak için mücadeleyi onların da destekleriyle el ele kol kola, partililerimizle sonuna kadar canla başla sürdürmeye devam ettik. Bu mücadelenin sonuçlarını da Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun mevcut Cumhurbaşkanının Çerkezköy’de almış olduğu oydan, iki binin üzerinde bir oy farkı ile olumlu olarak ortaya koyduk. Bizler, Çerkezköy’de sağladığımız başarının tüm ülke genelinde sağlanacağına olan inancımızla, varımızı yoğumuzu ortaya koyarak hareket ettik. Ancak ne yazık ki halkımız tercihini mevcut iktidardan yana kullandı. Mücadeleden vazgeçecek miyiz? Asla!! Bu ülkenin yurtseverleri olarak, aydınlık yarınlara kavuşana dek elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hepinizin bildiği gibi önümüzde yerel seçimler var. Zorlu bir süreç olacağını biliyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisini büyüterek; eşitlikten, haktan, hukuktan, adaletten yana olan herkese elimizi uzatıp kucaklayarak, gücümüze güç katmaya devam edeceğiz. Partililerimizden aldığımız güçle, yereldeki iktidarımızı sürdürerek, genelde de iktidar olma hedefi ile hep birlikte el ele, kol kola , omuz omuza vererek mücadelemize devam edeceğiz. Türkiye’nin umudu, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.