Akay’dan miting gibi seçim ofisi açılışı

Akay’dan miting gibi seçim ofisi açılışı
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Vahap Akay, Köşem Meydanında bulunan seçim irtibat ofisinin açılışını gerçekleştirdi

BİZ KAZANACAĞIZ

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programın açılış konuşmasını CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez gerçekleştirdi. Dönmez, “Çerkezköy bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Alt yapısından üst yapısına, sosyal alanlarından eğitime, çocuklarından gencine, vatandaşların iyi günden kötü gününe yanında olan bir yönetim sergiledi. Bu yönetimin adı sosyal belediyeciliktir. Şimdi, yeni bir yola çıkıyoruz. Her zaman söylediğim gibi 10 yıldır deneyimli, çalışkan, dürüst ve cesaretle elini taşın altına koyan bir belediye başkanımız var. Bu dönemde de Çerkezköy’e yapacağı hizmetler için hep birlikte onun yanında olup gücüne güç katacağız. Önümüzdeki 5 yıllık bir süreç için sizlerin yeniden desteğini istiyoruz. Yine yeniden hep birlikte başaracağız ve inanıyoruz ki biz kazanacağız diyoruz.” ifadelerini kullandı.

10 YIL BOYUNCA HİZMET ETTİK

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez’in konuşmalarının ardından sahneye çıkan Çerkezköy Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Vahap Akay, “Kıymetli hemşerilerim 10 evvel bir memleket sevdası, bir Çerkezköy Sevdası diyerek yola çıktık. Bu caddelerde bu el ele omuz omuza vererek bir hizmet mücadelesi başlattık. Başlattığımız bu mücadeleye ortak olan kıymetli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Bize inan, bize güvenen çok kıymetli hemşerilerim,  10 yıllık mücadelemiz 2014 yılının 8 Nisan’ında başladı. 8 Nisan’da kapıdan içeri girerken yakamızdaki parti rozetini çıkartacağımızı söylemiştik. O gün bu gün hangi siyasi partiden, hangi, düşünceden olursa olsun ayrıt etmeksizin 10 yıl boyunca hizmet ettik. Gönül veren herkesle beraber bir hizmet mücadelesi verdik.

ÇOK UĞRAŞTIK, ÇOK DİDİNDİK

Millete o çamurlu zor günlerde, bizleri millete şikayet etmeye çalışanlar, gelin Köşem Meydanı burada, Cumhuriyet Meydanı burada, hodri meydan. Çok uğraştık, çok didindik. Derdimiz tasamız Çerkezköy’e hizmetti, derdimiz, tasamız Çerkezköy’ün çocuklarına hizmetti, gençlerine hizmetti. Yeni kanalizasyon inşaatları, yeni yağmur suyu inşaatları, bu alanın tamamında yeni içme suyu hatları, zor günlerden geçtik. Ancak bu günler için yaptık.

GİRDİĞİMİZ İŞİN ALTINDAN ÇIKTIK

Haziran 2021 tarihi işe başladığımızda betonun metreküpü 220 liraydı. Birileri siyaset yapmaya çalıştığı o günlerde betonun metreküpü 220 liraydı. 6 ay sonra 700 oldu, bin oldu, 2 bin oldu. İşin başıyla sonu arasında 10 kat fark oldu. Bu zorlu enflasyon şartlarına rağmen, on katlık fiyat farklarına rağmen girdiğimiz işin altından alnı ak, başımız dik çıktık, meydanlarda buluşuyoruz. Tüm yorgunluğumuz nerede bitti biliyor musunuz? Tüm yorgunluğumuz şu havuzun içinde sırılsıklam oynayan çocukları görünce bitti. O çocukların gülen yüzü sayesinde yeniden meydanlarda sizlerle buluşuyoruz.

UZUN SÜRELİ PARKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Atatürk ve Öztrak Caddesi trafik yoğunluğunu yaşıyor, otopark sorununu yaşıyor. Amfi parkın altında, Güveniş Caddesi’nde, Akbank arkasında ve Şelaleli Parkta yeni oluşacak parklarla otopark sorununu gidereceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki uzun süreli parkları ortadan kaldıracağız. Belediyenin kendi şirketi vasıtasıyla alana hakim olacağız artık uzun süreli parkları olmayan caddeler ortaya çıkaracağız.

BİRİLERİ BAŞKA SOFRALARDA İFTAR SOFRALARI KURARDI

Önümüz Ramazan, 11 Mart’tan itibaren yeniden sofralarda buluşacağız. Birliğin, beraberliğin, komşuluğun hatırını 10 yıllık gelenek iftar sofralarını kurarak yeniden yan yana geleceğiz. Çerkezköy’de 10 yıl evvel başlattık biz bunu. Hatırlarsınız birileri başka sofralarda iftar sofraları kurardı. 5 yıldır Çerkezköy’de sokak iftarından başka iftar sofrası kurulmuyor. Yan yana geldiğimiz bu güzellikleri inşallah bu yıl da yeniden yaşayacağız.

HALK ET VE HALK SÜT GELİYOR

Halk Ekmek, önümüzdeki haftadan itibaren pide üretimine başlıyor. Yeter mi? Yetmez. Vatandaşımızı Halk Ekmek ile ucuz ekmekle buluşturduk. Şimdi sırada Halk Et var. Ete ulaşamayan vatandaşlarımıza söz veriyorum, Halk Etle, Halk Sütle buluşacağız.

MİTİNGLER 9 MART’TA BAŞLIYOR

Meydanlarda buluşacağız, burası bu gün miting alanı gibi oldu. Seçim büromuzu açıyoruz. 9 Mart’ta başlıyoruz. 9 Mart’tan itibaren meydanlarda buluşacağız. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne yeniden geleceğiz. Bu sefer tane tane neler oldu, neler eksik yapıldı, kimler neleri yapmadı hepsini anlatacağım.

HEPSİNİ ANLATACAĞIZ

Ben bu topraklarda on yıl belediye başkanıysam birileri de beş yıl boyunca başka görevler aldı. O görevlerde kimler neleri yapmadı hepsini anlatacağım. Bizim çocuklarımız 65 kişilik sınıflarda okurken, biz bu çocuklarımıza okul yapalım derken, gelin buna destek olun derken taş koymaya çalışanlar kimler hepsini anlatacağız.

ALNIM AK, BAŞIM DİK

Meydanın boş olduğunu zannedenlere Köşem Meydanı’nın bu güzelliğinden sesleniyorum. Meydanlarda buluşacağız. 10 yıl sonra alnım ak, başım dik yeniden meydanlara çıkacağım demiştim, yeniden meydanlara çıktık. Desteğini benden esirgemeyen kıymetli hemşerilerime, annelerime, ablalarıma, kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum, teşekkürlerimi sunuyorum.

31 MART’TA SANDIKLARDA BULUŞACAĞIZ

10 yıllık heyecanımızla, 10 yıllık kararlılığımızla, 10 yıllık Çerkezköy sevdamızla, yepyeni bir mücadelenin arifesindeyiz. Mahalle mahalle, kapı kapı, sokak sokak çalışacağız, 31 Mart’ta sandıklarda buluşacağız. Sevgiyle selamlıyorum, saygıyla selamlıyorum iyi ki geldiniz. Birlikte başaracağız.” dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.